REKLAMA
REKLAMA

Milion sztuk papierosów w tydzień! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celnej w ciągu ostatniego tygodnia zapobiegli wprowadzeniu do nielegalnego obrotu ponad miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zwalczając ten proceder wszczęli pół tysiąca spraw karnych i wystawili 75 mandatów na pond 33 tys. złotych. Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów szacowana jest na blisko 700 tys. złotych. 

Poniżej opisujemy wybrane przypadki udaremnienia przemytu przez Służbę Celną w ostatnim tygodniu na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy.

I tak, pechowo zakończyła się podróż przez granicę podróżnych, którzy 8/9 marca br. przekraczali granicę w Budomierzu. Podczas kontroli 3 samochodów, funkcjonariusze Oddział Celnego w Budomierzu zatrzymali tej nocy ponad 22 tys. szt. papierosów. W pojazdach wykonano specjalne skrytki konstrukcyjne do przewozu kontrabandy, dlatego do wszczętych spraw karnych Służba Celna zatrzymała nie tylko papierosy, ale także samochody, w których je przemycano.

fot. Służba Celna (1)

Z kolei wieczorem 9 marca br. na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celnej z pomocą psa Rege dotarli do ponad 19 tys. szt papierosów ukrytych w samochodzie osobowym marki Volkswagen. Do towaru ukrytego w.in. w dachu, siedzeniach czy drzwiach, przyznał się kierowca pojazdu.

fot. Służba Celna (2)

12 marca br. z kontrabandą wpadła także 21-letnia obywatelka Ukrainy, która w zbiorniku paliwa samochodu osobowego marki Toyota przewoziła ponad 24 tys. sztuk papierosów.

fot. Służba Celna (3)

Wykrycie ponad 5 tys. sztuk papierosów to z kolei wynik kontroli autokaru relacji Kijów-Praga, który nocą 12/13 marca przekraczał granicę w Korczowej. Papierosy zostały zatrzymane u 2 pasażerów autokaru. Podczas kontroli okazało się także, że jedna z tych osób przewozi bez zgłoszenia celnego ponad 11 kg nieoszlifowanego bursztynu.

fot. Służba Celna

Gdyby zatrzymane w ciągu ubiegłego tygodnia papierosy udało się wprowadzić na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby ponad milin złotych z tyt. nieuiszczonego cła i podatków.

Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy
Izba Celna w Przemyślu

źródło: materiały nadesłane

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)