REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ W SANOCKIM SKANSENIE: VII Bartnika Ziemi Sanockiej

SKANSEN SANOK / PODKARPACIE. W najbliższą niedzielę w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędzie się VII edycja Bartnika Ziemi Sanockiej. Na placu obok sceny i widowni na stoiskach dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich będzie można kupić potrawy regionalne. Nie zabraknie również najlepszych miodów naturalnych zebranych przez pszczelarzy z powiatu sanockiego.


Przygotowano gry i zabawy dla dzieci animowane przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury oraz darmowe zjeżdżalnie i trampoliny dla dzieci – atrakcje te będą usytuowane na trawnikach za budynkiem kas muzealnych przy wejściu na Rynek Galicyjski. Nie zabraknie elementów związanych z charakterem imprezy.

O godz. 10 w Sali konferencyjnej MBL lekarz weterynarii Piotr Kuś przedstawi referat o chorobach pszczół i sposobach ich zapobieganiu, poświęcając szczególną uwagę „zgnilcowi złośliwemu”.

W czasie trwania Bartnika zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy: pierwszy w którym wezmą udział KGW na najlepszy wypiek z miodem, drugi kierowany do pszczelarzy na najlepszą nalewkę. Również widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w konkursach w których potrzeba będzie się wykazać z podstawową wiedzą o pszczołach i pszczelarstwie.

Nagrodami w nich będą słoiczki z tegorocznym miodem.

Najbardziej widowiskową częścią Bartnika będą koncerty:
godz.14:30- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz
godz.15:00- Zespół “Połańce” – Średnie Wielkie
godz.16:00- Zespół “A gdzie to dawniej stroiło”
godz.17:30 – Zespół “Raya Bell”

Wstęp wolny również na Rynek Galicyjski.

W związku z tym, że równocześnie odbywają się Europejskie Dni Dziedzictwa od godz. 12 będzie można bezpłatnie zwiedzać w towarzystwie przewodników wszystkie obiekty sakralne Muzeum Budownictwa Ludowego.

Więcej na:
SKANSEN SANOK: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią” – Europejskie Dni Dziedzictwa w sanockim skansenie

 

Bartnik VI TS

11-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)