REKLAMA
REKLAMA

Muzycznie, smacznie, słonecznie… Zjazd Kapel w Mrzygłodzie (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę 10 lipca na rynku w Mrzygłodzie odbył się VI Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu. Imprezę zorganizowała wójt gminy Sanok Anna Hałas oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Na rynku licznie zgromadzili się miłośnicy ludowych pieśni ale nie tylko. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Prócz wspaniałej publiczności dopisała również pogoda. Pani Wójt Anna Hałas wraz z posłem Piotrem Uruskim serdecznie powitali wszystkich przybyłych gości, życząc tym samym udanej zabawy w rytmie muzyki ludowej.

Mieszkańcy Mrzygłodu oraz okolicznych miejscowości mogli usłyszeć wspaniałe  tradycyjne ludowe utwory w wykonaniu kliku kapel z Podkarpacia. Na scenie swój repertuar zaprezentowały kapele: LISZNIANIE z Lisznej, KAMRATY z Gminy Sanok, DOLINIANIE z Tyrawy Wołoskiej, GRODZISZCZOKI z Grodziska Dolnego, MŁODA HARTA z Harty oraz WARZANIE z Wary.

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia i tak też było tym razem, gdy podczas występów kapel na deskach bawili się zarówno ci trochę starsi i najmłodsi. Dla mieszkańców naszej gminy muzyka ludowa jest bardzo ważna, o czym świadczy zorganizowany już po raz szósty zjazd kapel ludowych. Dzięki tej muzyce ludzie są bliżej natury, mogą lepiej zrozumieć swoich przodków oraz dać się porwać wirowi znakomitej zabawy. Jest ona źródłem, z którego powinni czerpać wszyscy ludzie.

Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji. Dzieci mogły zjeżdżać na dmuchanym zamku oraz nauczyć się puszczać ogromne bańki mydlane. Pan szczudlarz wyczarowywał dla najmłodszych rozmaite zwierzątka z baloników.

Panie z  Kół Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Falejówki, Mrzygłodu, Tyrawy Solnej oraz Lisznej przygotowały rozmaite pyszności, których można było spróbować  i poznać nowe smaki. Amatorzy sztuki mogli zakupić na rynku wspaniałe rzeźby, ikony oraz inne niebanalne dzieła.

Podczas występów kapel ludowych pani Wójt wręczyła zaproszonym artystom dyplomy oraz pamiątki z okazji wzięcia udziału w zjeździe.

Miejmy nadzieję, że za rok znów odbędzie się na rynku w Mrzygłodzie tak wspaniała impreza.

materiały nadesłane

12-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)