REKLAMA
REKLAMA

MUZYKA NA POGRANICZU: Do festiwalu pozostało już tylko 20 dni (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Organizatorzy III Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2016 zapraszają do udziału w kolejnej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Sanockim Domu Kultury. W finale Konkursu Piosenki zaprezentują się soliści oraz zespoły z terenu całej Polski.

Otwarte dla publiczności przesłuchania w dniach 11 kwietnia (godz. 10.00 – 14.00) i 12 kwietnia (godz. 10.00 – 13.00) to doskonała okazja, aby posłuchać adeptów sztuki wokalnej ze szkół i uczelni wyższych, kształcących młodzież na wydziale jazzu i rozrywki oraz muzyki estradowej. W konkursie wystąpią również uczniowie i absolwenci sanockich szkół, którzy po eliminacjach zakwalifikowali się do ścisłego finału Konkursu.

Zwracamy się z prośbą do dyrekcji sanockich szkół, aby w ramach edukacji kulturalnej umożliwiły uzdolnionej muzycznie młodzieży bezpłatny udział w przesłuchaniach finałowych (11 i 12 kwietnia 2016 roku), które odbędą się w Sanockim Domu Kultury.

W ramach Festiwalu zapraszamy również na warsztaty wokalne, które poprowadzi Kasia Rościńska – utalentowana wokalistka, kompozytorka i aranżerka, która od  2011 roku występuje w programie The Voice of Poland, w roli żeńskiego chórku w orkiestrze Krzysztofa Pszony. W 2012 roku występowała z drużyną MEZO w show telewizji polskiej: Bitwa na głosy. K8 prowadzi warsztaty wokalne a z jej rad i wskazówek korzystał m.in. zespół AudioFeels – zdobywca 3 miejsca pierwszej polskiej edycji programu Mam Talent. W 2014 roku wydała swój pierwszy w pełni autorski materiał a singiel I adore you – w duecie z Kubą Badachem – został bardzo ciepło przyjęty przez media i słuchaczy. Kasia swoim wokalem wspomagała w chórkach Kayah, Stana Borysa i Kasię Wilk.

Kasia_Roscinska

Warsztaty instrumentalne poprowadzi Jacek Piskorz – jeden z najbardziej utalentowanych aranżerów i pianistów w Polsce, kierownik muzyczny wielu programów telewizyjnych ; IDOL III EDYCJA , JAK ONI ŚPIEWAJĄ , JUST THE TO OF US , 46 KFFP OPOLE 2009, ceniony producent i aranżer. Grał ze Zbigniewem Górnym, Aleksandrem Maliszewskim, Zygmuntem Kuklą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do doskonalenia umiejętności wokalnych oraz instrumentalnych pod fachowym okiem profesjonalnych muzyków. Szczegółowy program Festiwalu już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do śledzenia strony www.muzykanapograniczu.pl.

Artur Jężak Fotografia

źródło: materiały nadesłane

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)