REKLAMA
REKLAMA

MUZYKA NA POGRANICZU: Do festiwalu pozostało już tylko 20 dni (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Organizatorzy III Międzynarodowego Festiwalu MUZYKA NA POGRANICZU SANOK 2016 zapraszają do udziału w kolejnej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Sanockim Domu Kultury. W finale Konkursu Piosenki zaprezentują się soliści oraz zespoły z terenu całej Polski.

Otwarte dla publiczności przesłuchania w dniach 11 kwietnia (godz. 10.00 – 14.00) i 12 kwietnia (godz. 10.00 – 13.00) to doskonała okazja, aby posłuchać adeptów sztuki wokalnej ze szkół i uczelni wyższych, kształcących młodzież na wydziale jazzu i rozrywki oraz muzyki estradowej. W konkursie wystąpią również uczniowie i absolwenci sanockich szkół, którzy po eliminacjach zakwalifikowali się do ścisłego finału Konkursu.

Zwracamy się z prośbą do dyrekcji sanockich szkół, aby w ramach edukacji kulturalnej umożliwiły uzdolnionej muzycznie młodzieży bezpłatny udział w przesłuchaniach finałowych (11 i 12 kwietnia 2016 roku), które odbędą się w Sanockim Domu Kultury.

W ramach Festiwalu zapraszamy również na warsztaty wokalne, które poprowadzi Kasia Rościńska – utalentowana wokalistka, kompozytorka i aranżerka, która od  2011 roku występuje w programie The Voice of Poland, w roli żeńskiego chórku w orkiestrze Krzysztofa Pszony. W 2012 roku występowała z drużyną MEZO w show telewizji polskiej: Bitwa na głosy. K8 prowadzi warsztaty wokalne a z jej rad i wskazówek korzystał m.in. zespół AudioFeels – zdobywca 3 miejsca pierwszej polskiej edycji programu Mam Talent. W 2014 roku wydała swój pierwszy w pełni autorski materiał a singiel I adore you – w duecie z Kubą Badachem – został bardzo ciepło przyjęty przez media i słuchaczy. Kasia swoim wokalem wspomagała w chórkach Kayah, Stana Borysa i Kasię Wilk.

Kasia_Roscinska

Warsztaty instrumentalne poprowadzi Jacek Piskorz – jeden z najbardziej utalentowanych aranżerów i pianistów w Polsce, kierownik muzyczny wielu programów telewizyjnych ; IDOL III EDYCJA , JAK ONI ŚPIEWAJĄ , JUST THE TO OF US , 46 KFFP OPOLE 2009, ceniony producent i aranżer. Grał ze Zbigniewem Górnym, Aleksandrem Maliszewskim, Zygmuntem Kuklą.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do doskonalenia umiejętności wokalnych oraz instrumentalnych pod fachowym okiem profesjonalnych muzyków. Szczegółowy program Festiwalu już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do śledzenia strony www.muzykanapograniczu.pl.

Artur Jężak Fotografia

źródło: materiały nadesłane

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)