REKLAMA
REKLAMA

Nabór do szkół średnich. Zarząd powiatu wstrzelił się w „10”

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Niż demograficzny, a co za tym idzie dramatycznie spadająca liczba uczniów w szkołach, pociągnęły za sobą zdecydowane kroki zarządu powiatu sanockiego. Przed rozpoczęciem roku szkolnego, liczbę oddziałów w szkołach średnich zmniejszono z 34 do 29.

Konieczne były zwolnienia wśród nauczycieli. Pracę straciło 11 osób. Jest źle? Wręcz przeciwnie. Wicestarosta stwierdza dumnie: –  Z naborem wstrzeliliśmy się w „10”.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego radny Witold Jawor pytał o nabór do szkół średnich, w roku szkolnym 2016 / 2017. Wicestarosta Wacław Krawczyk zobowiązał się taki raport przygotować. Otrzymaliśmy jego ostateczną wersję.

Według danych zawartych w dokumencie, naukę w szkołach średnich prowadzonych przez powiat rozpoczęło 971 uczniów. Ustalona przez zarząd liczba oddziałów w szkołach pozwoliła na osiągnięcie pełnego naboru, praktycznie we wszystkich utworzonych oddziałach.

Ilość uczniów jednak „nie rzuca na kolana”. 6 lat temu naukę w placówkach powiatowych rozpoczęło 1551 osób, czyli o blisko 40 % więcej. Niż demograficzny daję się we znaki. Według prognoz w 2022 roku, naukę w klasach pierwszych rozpocznie 815 uczniów.

Liczba uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017

tabelaogolna
– Wstrzeliliśmy się w „10” jeżeli chodzi o prognozy. Ilości utworzonych oddziałów i miejsc w szkołach średnich pokrywa się z potrzebami młodzieży – stwierdził podczas sesji Wacław Krawczyk.

Komentarz wicestarosty potwierdza poniżej zamieszona tabela. Przy stosunkowo niewielkiej różnicy w liczbie uczniów, zredukowano znacząco liczbę oddziałów w sanockich szkołach średnich. Z 36 przed dwoma laty, do 29 w obecnym roku szkolnym.

tabela 3 lata

language-school-834138_1280

red.

22-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)