REKLAMA
REKLAMA

Nabór do szkół średnich. Zarząd powiatu wstrzelił się w „10”

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Niż demograficzny, a co za tym idzie dramatycznie spadająca liczba uczniów w szkołach, pociągnęły za sobą zdecydowane kroki zarządu powiatu sanockiego. Przed rozpoczęciem roku szkolnego, liczbę oddziałów w szkołach średnich zmniejszono z 34 do 29.

Konieczne były zwolnienia wśród nauczycieli. Pracę straciło 11 osób. Jest źle? Wręcz przeciwnie. Wicestarosta stwierdza dumnie: –  Z naborem wstrzeliliśmy się w „10”.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego radny Witold Jawor pytał o nabór do szkół średnich, w roku szkolnym 2016 / 2017. Wicestarosta Wacław Krawczyk zobowiązał się taki raport przygotować. Otrzymaliśmy jego ostateczną wersję.

Według danych zawartych w dokumencie, naukę w szkołach średnich prowadzonych przez powiat rozpoczęło 971 uczniów. Ustalona przez zarząd liczba oddziałów w szkołach pozwoliła na osiągnięcie pełnego naboru, praktycznie we wszystkich utworzonych oddziałach.

Ilość uczniów jednak „nie rzuca na kolana”. 6 lat temu naukę w placówkach powiatowych rozpoczęło 1551 osób, czyli o blisko 40 % więcej. Niż demograficzny daję się we znaki. Według prognoz w 2022 roku, naukę w klasach pierwszych rozpocznie 815 uczniów.

Liczba uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017

tabelaogolna
– Wstrzeliliśmy się w „10” jeżeli chodzi o prognozy. Ilości utworzonych oddziałów i miejsc w szkołach średnich pokrywa się z potrzebami młodzieży – stwierdził podczas sesji Wacław Krawczyk.

Komentarz wicestarosty potwierdza poniżej zamieszona tabela. Przy stosunkowo niewielkiej różnicy w liczbie uczniów, zredukowano znacząco liczbę oddziałów w sanockich szkołach średnich. Z 36 przed dwoma laty, do 29 w obecnym roku szkolnym.

tabela 3 lata

language-school-834138_1280

red.

22-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)