REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsze mecze sezonu przed sanockimi Wilkami! Nasi jadą walczyć do Łodzi

SANOK / PODKARPACIE. Dwumecz z UKSem Nowa Łódź zakończy rywalizację unihokeistów Esanok.pl Wilki Sanok w sezonie zasadniczym Salming Ekstraligi Mężczyzn. Drużyna reprezentująca gród Grzegorza oraz Podkarpacie potrzebuje trzech punktów, aby zapewnić sobie 2. miejsce w grupie przed fazą play-off. W międzyczasie skład sanoczan wzmocniło dwóch nowych zawodników.

Wyjazdowe mecze z UKSem Nowa Łódź zostaną rozegrane w ramach 11. i 12. kolejki Salming Ekstraligi Mężczyzn. W sobotę Wilki zagrają o godzinie 20:00, natomiast dzień później o 9:45.

Listopadowe zwycięstwa z Olimpią Łochów przybliżyły sanocki zespół do zajęcia 2. miejsca w grupie B przed przystąpieniem do fazy play-off. Aby osiągnąć cel i nie patrzeć na rezultaty pojedynków Olimpii Łochów z MUKS Zielonką Wilki muszą sięgnąć po trzy punkty.

Przed ostatnią serią gier sezonu zasadniczego tabela grupy A i B (łączą się w play-offach) wygląda następująco:

1

źródło: Polski Związek Unihokeja

Zdobycie trzech oczek w dwóch starciach z Łodzią gwarantuje sanoczanom zajęcie 2. miejsca. Wtedy rywalem w pierwszej fazie play-off byłby TLU Toruń. Zgodnie z drabinką i systemem rozgrywek zwycięzca tej pary zagra z drużyną, która wygra w rywalizacji A1 – B3.

Dwa spotkania z Nową Łódź w Sanoku przebiegały pod dyktando Wilków i zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 7:3 i 8:5. Sanoczanie kontrolowali przebieg obydwu starć i zasłużenie sięgnęli po sześć punktów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że łodzianie zdecydowanie lepiej czują się we własnej hali. Przed własną publicznością potrafili oni zaskoczyć Olimpię Łochów wygrywając 3:2 po dogrywce i 6:5 mimo, że w Łochowie padały wyniki 8:1 i 10:8 dla gospodarzy.

Zawodnicy Wilków zgodnie podkreślają, że przed nimi trudne boje. Najbliższe spotkania będą dla nich najważniejszymi do tej pory.

3Przed nami najważniejsze mecze sezonu. Patrząc na wyniki wiemy, że Łódź gra u siebie bardzo dobrze i że czekają nas ciężkie pojedynki. Patrząc na układ tabeli nie możemy oglądać się na przeciwników. Musimy zagrać swój unihokej i zdobyć minimum trzy punkty, które dadzą nam 2. miejsce w grupie i zapewnią lepsze rozstawienie w dalszej fazie rozgrywek. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, a nastawienie bojowe. Jedziemy po dwa zwycięstwa – mówi bramkarz Esanok.pl Wilków Sanok Kamil Kocur.

1Potrzebujemy wygrać w Łódź jeden mecz, aby zająć upragnione przez nas 2. miejsce w grupie B. Będą to trudne mecze, gdyż Łódź u siebie jest bardzo groźna. Jesteśmy jednak mocno zdeterminowani i wierzę, że osiągniemy wyznaczony cel – dodaje Tomasz Rudy, obrońca sanoczan.

Play-offy rozpoczynają się 7 stycznia. Przed rozpoczęciem najważniejszego etapu sezonu skład Wilków wzmocnią napastnik Radosław Bomba i bramkarz Kacper Cęgiel.

SALMING EKSTRALIGA MĘŻCZYZN

sezon 2016/2017

UKS NOWA ŁÓDŹ – ESANOK.PL WILKI SANOK

17.12.2016, sobota – 20:00
18.12.2016, niedziela – 9:45

Wyniki oraz pomeczowe wypowiedzi opublikujemy w Esanok.pl

foto-tomasz-sowaimg_9404

Zdjęcie z meczu w Sanoku. Esanok.pl Wilki wygrały z Nową Łódź 8:5. Foto: Tomasz Sowa

16-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)