REKLAMA
REKLAMA

Narazili Skarb Państwa na milion złotych strat. Akcja CBŚP i Straży Granicznej (ZDJĘCIA, VIDEO)

SIEDLCE, PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Na początku czerwca tego roku wspólna akcja funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i policjantów CBŚP z Chełma doprowadziła do ujawnienia w centrum kraju ponad 1200 litrów spirytusu, 800 kilogramów krajanki tytoniowej i 430 tys. papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw karno-skarbowych. Straty, na jakie narazili Skarb Państwa szacuje się na ponad milion złotych.

Na odcinku drogi krajowej nr 50 i A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli busa w którym dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego (39-letni Tomasz K. i 45-letni Marek Ż.) przewoziło w workach 814 kilogramów krajanki tytoniowej.

ZOBACZ FILM Z AKCJI

W wyniku dalszej realizacji sprawy funkcjonariusze dokonali przeszukania miejsca zamieszkania obu zatrzymanych jak też innych miejsc, między innymi w Gręzowie (pow. siedlecki), a także pojazdów.

indeks3

Tam zabezpieczono: 1280 litrów spirytusu (95,5%) w plastikowych opakowaniach 5-litrowych, papierosy oraz puste opakowania na papierosy.

Tomaszowi K. i Markowi Ż. w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zarzuty przewożenia i posiadania wyrobów akcyzowych bez oznaczenia wymaganymi znakami skarbowymi akcyzy.

Tomasz K. został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, a Marek Ż. będzie podpisywał policyjny dozór.

Jak informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG w Przemyślu, sprawa ma charakter rozwojowy.

indeks2

źródło: BiOSG

08-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)