REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Festiwal twórczości Edwarda Stachury. Warsztat poezji „Pod Wielkim Dachem Nieba”

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Andrzejkowy wieczór w Bieszczadach upłynie z wyjątkową nutą artystyczną. Festiwal ku pamięci Edwarda Stachury już w sobotę, 26 listopada, o godz. 19.00 w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem

Fenomen twórczości Edwarda Stachury i jego artystyczna koncepcja „poezji czynnej” jest znakomitą ideą kształtowania scenicznej wrażliwości i umiejętności warsztatowych młodego pokolenia wykonawców piosenki artystycznej. Odbyły się już cztery edycje Festiwalu poświęconego twórczości Edwarda Stachury i cztery cykle warsztatowe, które zaowocowały spektaklami „Fabula Rasa” (2012), „Powiada Sted” (2013), „Święte wędrowanie” (2014), „Pieśni i milczenie” (2015).

V. Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury zaplanowany został w dniach 23 do 26 listopada 2015 roku, a jego finałem będzie cykl koncertów pod tytułem: „POD WIELKIM DACHEM NIEBA”.Głównym motywem tegorocznej edycji warsztatów, z jednej strony podsumowanie dotychczasowych edycji oraz umiędzynarodowienie tego projektu artystycznego – część wcześniej skomponowanych i wykonywanych piosenek będzie przetłumaczona na inne języki, a wykonają je młodzi artyści z różnych krajów, oczywiście w swoich językach, część utworów, jak w poprzednich edycjach, będzie skomponowana przez Romana Kołakowskiego specjalnie na tegoroczną edycję warsztatów i festiwalu.

W sumie podczas koncertów zaprezentowanych zostanie 12 do 14 piosenek. Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostają – jak co roku – utalentowani młodzi artyści z całej Polski, tym razem tylko amatorzy oraz młodzi, z większym doświadczeniem scenicznym, artyści zagraniczni – ze Wschodu i Zachodu.

Zajęcia będą prowadzić:

Roman Kołakowski – interpretacja sceniczna
Adam Skrzypek – interpretacja muzyczna
Magdalena Śniadecka – technika wokalna

Kierownictwo artystyczne: Roman Kołakowski
Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
Konsultacje wokalne : Magdalena Śniadecka

Muzycy: Maciej Mazurek – gitary
Marcin Lutrosiński – klawisze
Adam Skrzypek – kontrabas
Sebastian Skrzypek– perkusja

Wizualizacje: Piotr Marcin Stapiński

GOŚCIE SPECJALNI KONCERTÓW: Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina – polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród.

Stachura 2016 smolnik_web

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)