REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Festiwal twórczości Edwarda Stachury. Warsztat poezji „Pod Wielkim Dachem Nieba”

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Andrzejkowy wieczór w Bieszczadach upłynie z wyjątkową nutą artystyczną. Festiwal ku pamięci Edwarda Stachury już w sobotę, 26 listopada, o godz. 19.00 w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem

Fenomen twórczości Edwarda Stachury i jego artystyczna koncepcja „poezji czynnej” jest znakomitą ideą kształtowania scenicznej wrażliwości i umiejętności warsztatowych młodego pokolenia wykonawców piosenki artystycznej. Odbyły się już cztery edycje Festiwalu poświęconego twórczości Edwarda Stachury i cztery cykle warsztatowe, które zaowocowały spektaklami „Fabula Rasa” (2012), „Powiada Sted” (2013), „Święte wędrowanie” (2014), „Pieśni i milczenie” (2015).

V. Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury zaplanowany został w dniach 23 do 26 listopada 2015 roku, a jego finałem będzie cykl koncertów pod tytułem: „POD WIELKIM DACHEM NIEBA”.Głównym motywem tegorocznej edycji warsztatów, z jednej strony podsumowanie dotychczasowych edycji oraz umiędzynarodowienie tego projektu artystycznego – część wcześniej skomponowanych i wykonywanych piosenek będzie przetłumaczona na inne języki, a wykonają je młodzi artyści z różnych krajów, oczywiście w swoich językach, część utworów, jak w poprzednich edycjach, będzie skomponowana przez Romana Kołakowskiego specjalnie na tegoroczną edycję warsztatów i festiwalu.

W sumie podczas koncertów zaprezentowanych zostanie 12 do 14 piosenek. Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostają – jak co roku – utalentowani młodzi artyści z całej Polski, tym razem tylko amatorzy oraz młodzi, z większym doświadczeniem scenicznym, artyści zagraniczni – ze Wschodu i Zachodu.

Zajęcia będą prowadzić:

Roman Kołakowski – interpretacja sceniczna
Adam Skrzypek – interpretacja muzyczna
Magdalena Śniadecka – technika wokalna

Kierownictwo artystyczne: Roman Kołakowski
Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
Konsultacje wokalne : Magdalena Śniadecka

Muzycy: Maciej Mazurek – gitary
Marcin Lutrosiński – klawisze
Adam Skrzypek – kontrabas
Sebastian Skrzypek– perkusja

Wizualizacje: Piotr Marcin Stapiński

GOŚCIE SPECJALNI KONCERTÓW: Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina – polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród.

Stachura 2016 smolnik_web

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)