REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Otwarcie Placu Zabaw „Brykalnia” połączone z piknikiem dla Kamila (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zapraszamy małych i dużych mieszkańców Sanoka i okolic na charytatywny piknik rodzinno-sportowy na Dąbrówce. Impreza odbędzie się w niedzielę 24 lipca 2016 r. godz: 16:00 przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Glinice.

W programie pikniku Dzieci Rządzą:
– parada motocykli
– karuzela zagadek z atrakcyjnymi nagrodami
– konkursy dla dzieci i całych rodzin
– kule wodne
– konkurs ciast – nagrody
– pokazy służb – strażacy, policjanci
– godz. 19:00 Zespół Bel Canto

plakat

Sanocki piknik wsparły m.in. PZPN, Rzecznik Praw Dziecka, Opera Narodowa, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Fryderyka Chopina i Komisja Europejska, Narodowy Bank Polski i Giełda Papierów Wartościowych.

Piknik będzie połączony z otwarciem placu zabaw, pierwszego wybudowanego w Sanoku w ramach budżetu obywatelskiego. Dąbrówka świętuje i walczy o to żeby jeden z mieszkańców dzielnicy, Kamil, kiedyś sam mógł biegać po tym placu zabaw.

Kamil Tomczewski jest podopiecznym sanockiej Fundacji Czas Nadziei, chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by stanąć na własne nogi. W wieku 2 lat Kamil przeszedł zapalenie mózgu, po czym zapadł w śpiączkę. Kiedy udało się z niej wyjść natychmiast rodzice zaczęli walczyć o to, by chłopiec nie musiał jeździć na wózku. Efekty rehabilitacji widać, ale jest jeszcze dużo do zrobienia.

kamil-w-Warszawie-101

–  Nasza dzielnica pokazała siłę i wywalczyła pierwszą miejską inwestycję w tej części Sanoka od wielu, wielu lat. Teraz chcemy razem świętować i walczyć o to żeby Kamil kiedyś sam mógł biegać po tym placu zabaw – mówi Elżbieta Mazur pomysłodawczyni projektu budowy placu zabaw i jedna z organizatorek pikniku dla Kamila.

– W organizację zaangażowało się bardzo dużo osób, zwłaszcza pań, które gotują smakołyki na piknik oraz pieką ciasta na konkurs ciast. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na rehabilitację Kamila, ale wybierzemy też królową albo króla ciast 2016r. – dodaje Elżbieta Mazur.

Na zdjęciu Kamil ze swoją rodziną na wycieczce w Warszawie. Zostali zaproszeni przez Ministerstwo Obrony kiedy resort dowiedział się, że jest organizowany piknik na rzecz chłopca. Rodzina spotkała się na chwilę z panią premier Beatą Szydło.

kamil-u-premier

Kamil jest podopiecznym Fundacji Czas Nadziei. Każdy, kto chce wspomóc rodzinę chłopca w leczeniu i rehabilitacji, może to zrobić wpłacając pieniądze na podany niżej numer konta: PBS Bank 63 8642 1184 2018 0037 4228 0010.

materiały nadesłane

24-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)