REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Otwarcie Placu Zabaw „Brykalnia” połączone z piknikiem dla Kamila (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zapraszamy małych i dużych mieszkańców Sanoka i okolic na charytatywny piknik rodzinno-sportowy na Dąbrówce. Impreza odbędzie się w niedzielę 24 lipca 2016 r. godz: 16:00 przy skrzyżowaniu ulic Witosa i Glinice.

W programie pikniku Dzieci Rządzą:
– parada motocykli
– karuzela zagadek z atrakcyjnymi nagrodami
– konkursy dla dzieci i całych rodzin
– kule wodne
– konkurs ciast – nagrody
– pokazy służb – strażacy, policjanci
– godz. 19:00 Zespół Bel Canto

plakat

Sanocki piknik wsparły m.in. PZPN, Rzecznik Praw Dziecka, Opera Narodowa, Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowe Centrum Fryderyka Chopina i Komisja Europejska, Narodowy Bank Polski i Giełda Papierów Wartościowych.

Piknik będzie połączony z otwarciem placu zabaw, pierwszego wybudowanego w Sanoku w ramach budżetu obywatelskiego. Dąbrówka świętuje i walczy o to żeby jeden z mieszkańców dzielnicy, Kamil, kiedyś sam mógł biegać po tym placu zabaw.

Kamil Tomczewski jest podopiecznym sanockiej Fundacji Czas Nadziei, chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by stanąć na własne nogi. W wieku 2 lat Kamil przeszedł zapalenie mózgu, po czym zapadł w śpiączkę. Kiedy udało się z niej wyjść natychmiast rodzice zaczęli walczyć o to, by chłopiec nie musiał jeździć na wózku. Efekty rehabilitacji widać, ale jest jeszcze dużo do zrobienia.

kamil-w-Warszawie-101

–  Nasza dzielnica pokazała siłę i wywalczyła pierwszą miejską inwestycję w tej części Sanoka od wielu, wielu lat. Teraz chcemy razem świętować i walczyć o to żeby Kamil kiedyś sam mógł biegać po tym placu zabaw – mówi Elżbieta Mazur pomysłodawczyni projektu budowy placu zabaw i jedna z organizatorek pikniku dla Kamila.

– W organizację zaangażowało się bardzo dużo osób, zwłaszcza pań, które gotują smakołyki na piknik oraz pieką ciasta na konkurs ciast. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na rehabilitację Kamila, ale wybierzemy też królową albo króla ciast 2016r. – dodaje Elżbieta Mazur.

Na zdjęciu Kamil ze swoją rodziną na wycieczce w Warszawie. Zostali zaproszeni przez Ministerstwo Obrony kiedy resort dowiedział się, że jest organizowany piknik na rzecz chłopca. Rodzina spotkała się na chwilę z panią premier Beatą Szydło.

kamil-u-premier

Kamil jest podopiecznym Fundacji Czas Nadziei. Każdy, kto chce wspomóc rodzinę chłopca w leczeniu i rehabilitacji, może to zrobić wpłacając pieniądze na podany niżej numer konta: PBS Bank 63 8642 1184 2018 0037 4228 0010.

materiały nadesłane

24-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)