REKLAMA
REKLAMA

Niedźwiedzica Cisna już w Poznaniu (ZDJĘCIA)

Cisna to od minionego piątku imię młodej niedźwiedzicy, która po trzech tygodniach pobytu w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, znalazła stałe lokum w poznańskim ZOO. Dotarła tam w sobotę 23 kwietnia wieczorem.

Cisna podczas 8 godzinnej podróży pokonała ponad 600 kilometrów pod troskliwą opieką lekarzy z kliniki dla dzikich zwierząt w Przemyślu. Po drodze kilka razy trzeba było robić przystanki dla nakarmienia podopiecznej i wyczyszczenia klatki.

1

W poznańskim ZOO otrzymała przestronny wybieg i fachową opiekę. Będzie tam przybywać w towarzystwie trójki dorosłych niedźwiedzi. Wcześniej leśnicy wybrali jej imię – Cisna – spośród ponad 700 propozycji nadesłanych przez internautów.

–  W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiego odzewu – mówi inicjator konkursu Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa Cisna.

– Najczęściej pojawiającymi się propozycjami były: Cisna, Solinka, Matragona i Bieszczadka. Za imieniem Cisna przemawiało to, że kojarzy się od razu z Bieszczadami, że niedaleko Cisnej znaleziono niedźwiedzicę, że będzie przypominała o udziale w jej uratowaniu leśników i goprowców z Cisnej. Ten wybór poparł też Janek Koza, goprowiec, który zauważył niedźwiadka i natychmiast nas zawiadomił, a potem dzielnie uczestniczył w akcji ratunkowej.

Cała historia z uratowaniem niedźwiedzicy zostanie przedstawiona na specjalnej tablicy przy wybiegu Cisnej w poznańskim ZOO, z którym leśnicy z Nadleśnictwa Cisna nawiązali już współpracę. Dokonując symbolicznej adopcji zadeklarowali rzeczową i finansową pomoc w zapewnieniu jej jak najlepszych warunków.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

25-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)