REKLAMA
REKLAMA

Nocny koncert kolęd w międzybrodzkiej Cerkwi w podziękowaniu darczyńcom

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W miejscowej cerkiewce, jako pierwszej w Ziemi Sanockiej już o godz. 22 w noc wigilijną zostanie odprawiona Pasterka. Tradycyjnie przed jej rozpoczęciem będzie można wysłuchać koncertu najpiękniejszych kolęd polskich w wykonaniu i aranżacji muzyka Marka Dzioka.

Bożonarodzeniowy koncert jest wyrazem hołdu i serdecznego podziękowania dla wszystkich dobroczyńców – instytucji i osób prywatnych, które dopomogły w zebraniu środków na realizację kolejnego etapu prac konserwatorskich.

h

Tegoroczny wniosek dotyczył kolejnego, końcowego już etapu prac konserwatorskich i złocenia elementów snycerskich przy dolnej kondygnacji ikonostasu. Wartość wykonanych prac sięga blisko 50 tys. zł. Z uwagi na zmniejszone w tym roku środki i brak wsparcia ze strony marszałka główna pomoc przyszła od pani konserwator z Przemyśla (stanowi nieomal połowę całej kwoty). Reszta spadła na barki niespełna 20 rodzin Międzybrodzia. Tym razem konieczne było wzięcie kilkutysięcznego kredytu, który pozwolił na spłacenie wykonawcy całej kwoty. Reszta środków to przede wszystkim coniedzielne ofiary i pojedyncze dary serc oraz 10 tys. zł z tzw. mienia wiejskiego.

Podczas tegorocznej Pasterki o godz. 22.00 oraz mszy w Trzech Króli o godz. 9.30 składka w całości będzie przeznaczona na spłatę wykonanych prac konserwatorskich w Międzybrodziu. Koncert kolęd będzie jedną z form podziękowań „na muzyczną nutę”. Oby nigdy nie brakło ofiarnych osób i instytucji, które pospieszą z pomocą w przywracaniu pierwotnego piękna „międzybrodzkiej perełki”; oby radowała oczy i serca wszystkich tu przybywających.

materiały nadesłane

21-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)