REKLAMA
REKLAMA

NOWOSIELCE: Architekci krajobrazu z ZSCKR podbili Bretanię (ZDJĘCIA)

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Uczniowie architektury krajobrazu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach szkolili swoje umiejętności w Bretani. Międzynarodowe warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Europa Direkt.

Organizator polsko-francusko-niemieckiego projektu wymiany młodzieży pierwszy etap zajęć zaplanował we Francji.

Młodzi adepci architektury krajobrazu wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec i Francji zdobywali nowe doświadczenia. Poznawali walory przyrodnicze i kulturowe regionu, uczyli się języków obcych, dbałości o ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie rozwijali także umiejętności zawodowe z zakresy agroekologii oraz mieli szansę porównania kultury polskiej, francuskiej i niemieckiej.

unnamed31

Tydzień w Bretani był pierwszym spośród trzech spotkań zaplanowanych w ramach projektu. Gospodarzem pierwszego była szkoła w Kerbernez, drugiego będzie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Rówieśnicy z Europy odwiedzą Nowosielce w maju  bądź czerwcu przyszłego roku. Z kolei trzeci etap poprowadzi szkoła w Dreźnie, która zaprosi młodych architektów krajobrazu w drugiej połowie września 2017 roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, któremu towarzyszyły przepiękne krajobrazy celtyckiej krainy.

materiały nadesłane

28-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)