REKLAMA
REKLAMA

NOWOSIELCE: Nie będzie likwidacji. PBS odpowiedział protestującym mieszkańcom

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. Punkt Obsługi Klienta Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Nowosielcach nie zostanie zlikwidowany i będzie funkcjonował przynajmniej przez najbliższy rok. Taką decyzję podjął zarząd, po interwencji mieszkańców, którzy korzystają z placówki.

Mieszkańcy Nowosielec i okolicznych miejscowości postanowili wyrazić swój sprzeciw przeciwko likwidacji punktu obsługi klienta PBS.

Sprawa jest bardzo ważna, szczególnie dla seniorów naszej i okolicznych wsi – mówi Elżbieta Lutomska, jedna z osób zaangażowanych w akcję. – Inicjatywa zbierania podpisów pod naszą petycją to działanie oddolne,   z myślą o najstarszych mieszkańcach, którzy mają trudności z dotarciem do oddziału banku w Zarszynie czy siedziby w Sanoku – precyzuje.

W piśmie przesłanym do banku wnioskodawcy argumentują, że dla najstarszych likwidacja tej placówki jest równoznaczna z wykluczeniem i pozbawieniem ich dostępu do obsługi bankowej, między innymi możliwości odbioru emerytur i wypłaty gotówki. Dla wielu wiązałoby się to także z decyzją o przejściu do konkurencyjnych banków. Petycję podpisało ponad 750 osób.

pbs

O likwidację POK w Nowosielcach zapytaliśmy także w Podkarpackim Banku Spółdzielczym. Rzeczywiście punkt miał przestać funkcjonować, jednak zarząd odstąpił od tej decyzji.

– Podkarpacki Bank Spółdzielczy uprzejmie informuje, że  uwzględniając opinie mieszkańców Nowosielec oraz sąsiednich miejscowości, Zarząd Banku odstąpił od decyzji o likwidacji placówki w Nowosielcach – informuje Ewa Zgłobicka, dyrektor Departamentu Sprzedaży PBS w Sanoku.

– Punkt Obsługi Klienta nadal funkcjonował będzie w godzinach dogodnych  dla naszych klientów. Natomiast po upływie  rocznego okresu,  dokonana zostanie weryfikacja lokalizacji placówki  przez pryzmat jej rentowności, zgodnie z realizowaną  w latach 2016-2018 strategią banku – uzupełnia dyrektor.

foto: PBS Bank/fb

21-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)