REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA NOWOSIELCE: Uwaga! Woda z wodociągu nie nadaje się do picia!

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. W Nowosielcach woda z wodociągu nadaje się tylko do spłukiwania toalet. Nie wolno jej pić. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu z sanockiego sanepidu, mieszkańcy muszą uważać.

Woda pitna w Nowosielcach wykazuje zanieczyszczenia bakteryjne. Można jej używać tylko do spłukiwania toalet.

Zgodnie z harmonogramem przebadalismy wodę, pobierając próbki w trzech punktach. Z nieoficjalnych jeszcze informacji, jakie docierają z sanockiego sanepidu wygląda na to, że w wodociągu w Nowosielcach są obecne zanieczyszcenia bakteryjne – informuje Krystyna Stasiczak, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zarszynie.

Dodaje, że ZGK robi wszystko, aby wyeliminować zagrożenie.

– Woda z Sieniawy dociera do wszystkich miejscowości jedną nitką. Jedyne co możemy zrobić to płukanie jej przed i za hydrofornią. Dodam, że w Bażanówce i w Zarszynie nie jest podejrzewana obecność bakterii – precyzuje.

Wielu mieszkańców gminy, mimo podłączenia sieci wodociągowej, nadal korzysta z własnych studni.

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Zarszynie, w momencie wyeliminowania zanieczyszczenia bakteryjnego, zostanie przekazana informacja o odwołaniu zagrożenia.

niezdatna_woda

Mieszkańcy proszeni są o zwracanie uwagi na komunikaty i w miarę możliwości przekazywanie informacji sąsiadom. W przypadku pytań należy kontaktować się z dostawca wody, czyli ZGK w Zarszynie, pod numerami telefonu: (13) 4671 022 lub 607-547-172.

faucet-686958_960_720

źródło: UG Zarszyn

17-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)