REKLAMA
REKLAMA

Wieczorna wizyta Prezydenta RP w Rzeszowie. Andrzej Duda z Urzędu Marszałkowskiego dzwonił do Donalda Trumpa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem (16 bm.) w Urzędzie Marszałkowskim z krótką wizytą przebywał Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent skorzystał z łączy telefonicznych i z gmachu Urzędu rozmawiał z prezydentem-elektem USA Donaldem Trumpem.

Ws. rozmowy Kancelaria Prezydenta RP wydała komunikat, który publikujemy poniżej.

„Prezydent Andrzej Duda odbył w środę wieczorem rozmowę telefoniczną z prezydentem elektem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Prezydent RP pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w trakcie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce.

Prezydent elekt zapewnił Prezydenta RP, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent elekt zaprosił Prezydenta RP do Stanów Zjednoczonych” – czytamy w komunikacie.

Po rozmowie w sali posiedzeń zarządu odbyło się krótkie spotkanie prezydenta RP Andrzeja Dudy z wojewodą Ewą Leniart, marszałkiem Władysławem Ortylem oraz sekretarzem województwa Lesławem Majkutem.

foto: Tomasz Leyko (UMWP)

17-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)