REKLAMA
REKLAMA

„Ostatnia Rodzina” nagrodzona „Złotymi Lwami”

SANOK / PODKARPACIE. Film Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” o malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego synu Tomaszu zdobył Złote Lwy na zakończonym w sobotę 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Premiera filmu w Sanoku już w czwartek. 

Ostatnia rodzina” w reżyserii 32-letniego Jana P. Matuszyńskiego opowiada o prawie trzech dekadach z życia Zdzisława Beksińskiego i jego żony Zofii oraz o relacjach artysty z synem, dziennikarzem muzycznym Tomaszem. Nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Zdzisława Beksińskiego w filmie „Ostatnia rodzina”) przyznano Andrzejowi Sewerynowi. Z kolei laur za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą otrzymała Aleksandra Konieczna. To jednak nie koniec, gdyż film dostał nagrodę publiczności.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Muzeum Historycznym w Sanoku w kasie Zamku w dniu 27.09.2016 od 9.00 do 17.00.

Wejściówki będą wydawane, wraz biletem w cenie 5 zł umożliwiającym zwiedzenie GALERII BEKSIŃSKIEGO do końca października br. Ilość wejściówek ograniczona.

Dla sanoczan premiera „Ostatniej rodziny” to powód do dumy. Chociaż obraz na ekranach kin pojawi się dopiero 30 września, to dzień wcześniej zostanie zaprezentowany w Grodzie Grzegorza. W spotkaniu mają także uczestniczyć reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca roli Tomka Beksińskiego – Dawid Ogrodnik.

12313

26-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)