REKLAMA
REKLAMA

Papierosy i zielona granica. To od razu pachniało przemytem (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, kolejny dzień z rzędu, udaremnili próbę przemytu papierosów przez tzw. „zieloną granicę” z Ukrainy do Polski. Łączna wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła ok. 80 tys. zł.

Dzisiaj (25 października), tuż nad ranem, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku, w trakcie patrolu wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej zaobserwowali dwóch mężczyzn pakujących do busa kartonowe pudła. W trakcie kontroli ujawniono, że w pudłach znajduje sie ponad 3,5 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu o szacunkowej wartości ponad 46 tys. zł.

14-101615

Ukraińcy przyznali się do przemytu papierosów przez tzw. zieloną granicę i stwierdzili, że celem było wywiezienie, a w dalszej kolejności odsprzedaż z zyskiem kontrabandy w Polsce.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie karno skarbowe.

Do podobnego zatrzymania doszło także dzień wcześniej w okolicy m. Tarnawa Niżna, gdzie funkcjonariusze z bieszczadzkiej Placówki SG w Stuposianach zatrzymali dwóch Ukraińców przemycających papierosy przez rzekę (w tym miejscu graniczną) San. Ujawniono tam ponad 2,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy wyniosła ponad 33 tys. zł.

14-101616

W tej sprawie Ukraińcy również przyznali się do przemytu i dobrowolnie poddali karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat. Ponadto, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z zakazem ponownego wjazdu do Polski przez okres 5 lat.

14-101617

BOSG

26-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)