REKLAMA
REKLAMA

Pianiści na medal (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu w Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych ,,Grajmy razem”. W konkursie udział wzięło prawie 70 zespołów z całej Polski.

Pierwsze miejsce w swojej grupie, spośród 32 duetów wywalczył duet fortepianowy – Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra z PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku.

Mateusz Putyra  i Bartosz Jarosz Zamosc 2016 (2)

Na co dzień chłopcy kształcą się w klasach fortepianu Oksany Drozdowskiej i Janusza Ostrowskiego. W skład jury weszli znani polscy pianiści – prof. dr hab. Edward Wolanin z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, prof. dr hab. Mirosław Herbowski z Akademii Muzycznej w Krakowie i st. wykładowca Maria Serafin z Akademii Muzycznej w Katowicach. Jurorzy dostrzegli nie tylko bardzo udany występ duetu, ale również zauważyli wielkie zaangażowanie i wspaniałą współpracę Bartosza i Mateusza na scenie, a także docenili pracę ich nauczycieli.

Poza tym w ostatnich dniach został rozstrzygnięty finał – International Internet Music Competition – Konkursu Internetowego, który już kolejny raz odbył się w Belgradzie (Serbia). Duet z Sanoka znowu uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii duety fortepianowe, w swojej grupie wiekowej, uzyskując piękną ocenę 98 pkt. na 100 możliwych. W skład Jury oceniającego nagrania uczestników wchodzili przedstawiciele Izraela, Rosji i Serbii.

Oksana Drozdowska i Janusz Ostrowski (pedagodzy prowadzący duet) nie kryją dumy z osiągnięć swoich podopiecznych, zachęcają ich do po dalszej pracy i szczerze życzą im nowych sukcesów.

Mateusz Putyra  i Bartosz Jarosz Zamosc 2016

materiał nadesłany

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.