REKLAMA
REKLAMA

Pianiści na medal (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu w Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych ,,Grajmy razem”. W konkursie udział wzięło prawie 70 zespołów z całej Polski.

Pierwsze miejsce w swojej grupie, spośród 32 duetów wywalczył duet fortepianowy – Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra z PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku.

Mateusz Putyra  i Bartosz Jarosz Zamosc 2016 (2)

Na co dzień chłopcy kształcą się w klasach fortepianu Oksany Drozdowskiej i Janusza Ostrowskiego. W skład jury weszli znani polscy pianiści – prof. dr hab. Edward Wolanin z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, prof. dr hab. Mirosław Herbowski z Akademii Muzycznej w Krakowie i st. wykładowca Maria Serafin z Akademii Muzycznej w Katowicach. Jurorzy dostrzegli nie tylko bardzo udany występ duetu, ale również zauważyli wielkie zaangażowanie i wspaniałą współpracę Bartosza i Mateusza na scenie, a także docenili pracę ich nauczycieli.

Poza tym w ostatnich dniach został rozstrzygnięty finał – International Internet Music Competition – Konkursu Internetowego, który już kolejny raz odbył się w Belgradzie (Serbia). Duet z Sanoka znowu uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii duety fortepianowe, w swojej grupie wiekowej, uzyskując piękną ocenę 98 pkt. na 100 możliwych. W skład Jury oceniającego nagrania uczestników wchodzili przedstawiciele Izraela, Rosji i Serbii.

Oksana Drozdowska i Janusz Ostrowski (pedagodzy prowadzący duet) nie kryją dumy z osiągnięć swoich podopiecznych, zachęcają ich do po dalszej pracy i szczerze życzą im nowych sukcesów.

Mateusz Putyra  i Bartosz Jarosz Zamosc 2016

materiał nadesłany

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)