REKLAMA
REKLAMA

Pisanki, kraszanki, jajka malowane. Konkurs sanockiej biblioteki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek przed niedzielą palmową, w już trwającej atmosferze oczekiwania na święta Wielkanocne, w Filii Przedszkola nr 1 w dzielnicy Dąbrówka odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego „Oczekując na radosne Alleluja!”.

Konkurs po raz ósmy zorganizowały filie nr 1 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Zadanie konkursowe polegało na (temat do wyboru) wykonaniu pisanki, kartki świątecznej lub palmy wielkanocnej. Na konkurs wpłynęło 249 prac (95 pisanek, 144 kartki i 10 palm), które wykonali uczestnicy z Sanoka, Zagórza, Mokrego, Czaszyna, Bukowska, Wolicy, Prusieka, Pakoszówki i Beska. Konkursowe jury przyznało nagrody w każdej kategorii plastycznej i wiekowej (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i dorośli). Dzięki hojności życzliwości sponsorów nagrodzono ponad 120 konkursowiczów, przyznając po kilka równorzędnych pierwszych, drugich i trzecich miejsc oraz wyróżnień. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Brzozowa i Sanoka Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy i Zagórzu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody zwycięzcom wręczył Leszek Puchała, dyrektor MBP w obecności zaproszonych gości. Władze miejskie i gminne reprezentowali: Agnieszka Kornecka-Mitadis, Zuzanna Górka-Oryszczak i Bogdan Struś. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele instytucji społecznych działających w naszym mieście; Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu wraz z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stanisława Skwarcan z zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Helena Rojek, prezes Towarzystwa „Salutaris”.

Wręczenie nagród poprzedziły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Mai Perkołup z SP w Bukowsku oraz „zerówkowiczów” z tamtejszego przedszkola, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o wiośnie, zwyczajach i radości płynącej ze świąt Wielkanocnych. Uzupełnieniem wielkanocnych tradycji był pokaz wykonania palmy w wykonaniu Barbary Podstawskiej, dyrektorki Samorządowego Przedszkola w Bukowsku oraz Iwony Pancerz, nauczycielki tej placówki. Uroczysty finał konkursu zakończyły życzenia wielkanocne połączone z obdarowaniem gości pracami konkursowymi. Część prac trafiła także do PCW na cele dobroczynne i do Klubu Seniora „Niezapominajka” na Małą Stację.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, a rodzicom, nauczycielom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę. Szczególne wyrazy wdzięczności organizatorzy konkursu kierują do sponsorów nagród – podsumowują organizatorzy.

materiał nadesłany
Halina Martowicz
MBP w Sanoku

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)