REKLAMA
REKLAMA

Pies straży granicznej znalazł 7 woreczków z amfetaminą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na podkarpackim przejściu granicznym z Ukrainą ujawniono w samochodzie 29 – letniego Ukraińca 7 woreczków z amfetaminą. Narkotyki znalazł pies służbowy Izis.

Amfetamina ukryta była w schowkach samochodowych. Pojazdem marki Honda podróżowało trzech obywateli Ukrainy. Twierdzili, że jadą do Krakowa. Samochodem kierował 29 – latek. Mężczyzna przyznał się, że towar należy do niego ale twierdził, że nie wiedział iż jest to amfetamina. Funkcjonariuszom SG z Budomierza oświadczył, że jest to środek na przyrost masy mięśniowej. Łącznie w samochodzie przy pomocy psa służbowego Izis ujawniono 6 woreczków zawierających biały proszek oraz jeden woreczek zawierający tabletki. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Narkotyki ( łączna ilość 70 gramów) oszacowano na prawie 3 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie z za usiłowanie przewiezienia narkotyków przez granicę. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawę prowadzą funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Budomierzu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Izis jest 6 letnim owczarkiem niemieckim o specjalności wyszukiwanie narkotyków. Swoją karierę służbową zaczynała w Placówce Strazy Granicznej w Korczowej, od  2  lat pełni służbę w PSG w Lubaczowie – przejście drogowe w Budomierzu. Wczorajszy sukces jest już kolejnym na koncie Izis.

źródło: BiOSG

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)