REKLAMA
REKLAMA

Pies straży granicznej znalazł 7 woreczków z amfetaminą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na podkarpackim przejściu granicznym z Ukrainą ujawniono w samochodzie 29 – letniego Ukraińca 7 woreczków z amfetaminą. Narkotyki znalazł pies służbowy Izis.

Amfetamina ukryta była w schowkach samochodowych. Pojazdem marki Honda podróżowało trzech obywateli Ukrainy. Twierdzili, że jadą do Krakowa. Samochodem kierował 29 – latek. Mężczyzna przyznał się, że towar należy do niego ale twierdził, że nie wiedział iż jest to amfetamina. Funkcjonariuszom SG z Budomierza oświadczył, że jest to środek na przyrost masy mięśniowej. Łącznie w samochodzie przy pomocy psa służbowego Izis ujawniono 6 woreczków zawierających biały proszek oraz jeden woreczek zawierający tabletki. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Narkotyki ( łączna ilość 70 gramów) oszacowano na prawie 3 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie z za usiłowanie przewiezienia narkotyków przez granicę. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawę prowadzą funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Budomierzu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Izis jest 6 letnim owczarkiem niemieckim o specjalności wyszukiwanie narkotyków. Swoją karierę służbową zaczynała w Placówce Strazy Granicznej w Korczowej, od  2  lat pełni służbę w PSG w Lubaczowie – przejście drogowe w Budomierzu. Wczorajszy sukces jest już kolejnym na koncie Izis.

źródło: BiOSG

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)