REKLAMA
REKLAMA

Pijany i bez prawa jazdy wjechał w samochód

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Kierujący motocyklem wjechał w tył samochodu. Ze złamaną ręką trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia motocyklista był pijany. Policja przypomina o ostrożności i dostosowaniu prędkości do panujących na drodze warunków.

Wczoraj po godz. 14. policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Pielni. Na miejscu zastali motocykl romet, który leżał w rowie oraz uszkodzone audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem skręcał w prawo w kierunku prywatnej posesji. W trakcie manewru został uderzony w tył samochodu przez motocyklistę. Kierujący jednośladem odbił się od samochodu i wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Po zbadaniu okazało się, że 20-letni mieszkaniec powiatu sanockiego doznał urazu ręki oraz licznych stłuczeń i zadrapań.

333060758

W samochodzie oprócz kierującego jechało troje pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkotestem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast motocyklista miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Motocykl, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych z uwagi na brak badania technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Zarówno kierujący samochodami, jak i jednośladami, mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu. Brawura na drodze w większości przypadków kończy się nieszczęściem.

KPP Sanok

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)