REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: Udaremnił jazdę kierowcy z 3 promilami we krwi

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Policjant w czasie wolnym od służby udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 45-latek kierujący fordem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godziny 17 policjant z brzozowskiej komendy, będąc poza służbą zwrócił uwagę na kierowcę forda, który jechał bezpośrednio przed nim. Mężczyzna poruszał się całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki, bez konkretnej przyczyny zwalniał, a za chwilę znowu przyśpieszał. Jego styl jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

W Grabownicy Starzeńskiej kierujący fordem zajechał na parking przy jednym ze sklepów. Policjant wykorzystał ten moment i błyskawicznie zareagował. Zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Podchodząc do kierowcy zauważył, że ten wysiadając z samochodu ledwo trzyma się nogach. Wyczuł od niego woń alkoholu. Funkcjonariusz zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie o wszystkim powiadomił dyżurnego brzozowskiej komendy.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierowcą forda był 45-letni mieszkaniec gminy Dydnia. Badanie jego trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 45-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Clipboard01

KPP Brzozów

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)