REKLAMA
REKLAMA

Podgórzem w obu kierunkach jeszcze w tym roku

SANOK / PODKARPACIE. Od poniedziałku rusza remont ul. Podgórze. Jeszcze w tym roku tą trasą przejedziemy w oby kierunkach.

Organizacja ruchu na tym odcinku często sprawiała problemy nie tylko mieszkańcom ale i turystom, którzy poruszali się po naszym mieście. Ulica jednokierunkowa nie pozwalała także autobusom wycieczkowym na zatrzymywanie się na nowo powstałym parkingu obok sanockiego muralu. Teraz ma się to zmienić.

Jest kilka powodów takiej decyzji. Przeprowadziliśmy wizję lokalną wraz z policją, zarządcą drogi i SPKG. Pomysł na dwukierunkowy przejazd ulicą Podgórze kilka lat temu był także konsultowany i pozytywnie oceniony przez biuro inżynierii drogowej – mówi Jan Wydrzyński, naczelnik Wydziału Wydziału Komunikacji i Transportu sanockiego starostwa.

Zmiany pozwolą na wjazd autokarom turystycznym na parking przy muralu, wyjazd ze szkoły muzycznej w obu kierunkach, co będzie sporym ułatwieniem, a także przesunięcie wiaty przystankowej w kierunku ulicy Królowej Bony – dodaje Jan Wydrzyński.

Luksus dla przedsiębiorców i szkoły muzycznej

Możliwość poruszania się w obu kierunkach będzie także sporym ułatwieniem dla przedsiębiorców, którzy przy tej ulicy mają swoje siedziby. Teraz nie będzie konieczne zataczanie koła przez całe centrum miasta, aby dojechać czy wyjechać z Podgórza. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o szkołę muzyczną. Młodzież, którą rodzice przywożą na zajęcia z takich dzielnic jak Dąbrówka czy Wójtostwo, także oszczędza sobie wycieczek przez miasto. Bezpośrednio z Podgórza będą mogli wjechać na obwodnicę.

5

Obecnie wzdłuż ulicy parkuje tam również wiele samochodów. Teraz trzeba będzie ograniczyć zatrzymywanie się ich i postój. Jak zapewnia naczelnik jest tam wiele innych parkingów, z których można skorzystać.

Co ważne, autokary będą wjeżdżać na parking tylko od ul. Królowej Bony oraz wyjeżdżać w tym samym kierunku.

Pojazdy do 3,5 tony przejadą całą długością tej trasy, zaś przy ulicy Jagiellońskiej będą mogły skręcać tylko w prawo, w kierunku okopiska – precyzuje naczelnik.

Prace rozpoczną się w poniedziałek 25 lipca

Koszt inwestycji to 463 147 złotych – informuje Bartosz Mrugała z wydziału inwestycji sanockiego starostwa.

Do tej kwoty należy też doliczyć nadzór inwestorski około 8 tysięcy złotych. Warto również dodać, że wkład własny to po stronie powiatu 117 850 tysięcy złotych. Taką samą kwotę do inwestycji wniosła gmina miasta Sanoka.

W związku  z robotami kierowcy powinni zwrócić szczególną ostrożność przejeżdżając tą trasą. Do ich dyspozycji będzie jeden pas ruchu. Koniec prac zaplanowano na październik, jednak wszystko zależy od ekipy remontowej. Możliwe, że dwukierunkowym Podgórzem przejedziemy już po wakacjach.

pao

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)