REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy prawosławni powitali nowego ordynariusza (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Ukraińcy i Łemkowie z Podkarpacia i Małopolski powitali w miniony wtorek nowego ordynariusza prawosławnej Diecezji Przemysko-Gorlickiej, biskupa Paisjusza. Został on następcą zmarłego w tym roku arcybiskupa Adama Dubeca. W związku z chorobą poprzednika Paisjusz pełnił obowiązki ordynariusza od listopada zeszłego roku.

2pai

Decyzja o wyborze Paisjusza na ordynariusza zapadła 25 sierpnia 2016 roku na Soborze Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wówczas zadecydowano także o utworzeniu nowej diecezji przemysko-gorlickiej, w miejsce przemysko-nowosądeckiej. Siedziba biskupstwa została przeniesiona z Sanoka do Gorlic.

Na wtorkowe uroczystości zjechali duchowni i pielgrzymi z Polski oraz zagranicy. Obecni byli prawosławni duchowni z Ukrainy i Serbii, a także biskup rzymskokatolicki Edward Białogłowski. Ponadto w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządów oraz służb mundurowych.

3pai

 

foto: UM Gorlice

08-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)