REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy prawosławni powitali nowego ordynariusza (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Ukraińcy i Łemkowie z Podkarpacia i Małopolski powitali w miniony wtorek nowego ordynariusza prawosławnej Diecezji Przemysko-Gorlickiej, biskupa Paisjusza. Został on następcą zmarłego w tym roku arcybiskupa Adama Dubeca. W związku z chorobą poprzednika Paisjusz pełnił obowiązki ordynariusza od listopada zeszłego roku.

2pai

Decyzja o wyborze Paisjusza na ordynariusza zapadła 25 sierpnia 2016 roku na Soborze Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wówczas zadecydowano także o utworzeniu nowej diecezji przemysko-gorlickiej, w miejsce przemysko-nowosądeckiej. Siedziba biskupstwa została przeniesiona z Sanoka do Gorlic.

Na wtorkowe uroczystości zjechali duchowni i pielgrzymi z Polski oraz zagranicy. Obecni byli prawosławni duchowni z Ukrainy i Serbii, a także biskup rzymskokatolicki Edward Białogłowski. Ponadto w uroczystościach wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządów oraz służb mundurowych.

3pai

 

foto: UM Gorlice

08-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)