REKLAMA
REKLAMA

Podwyżki OC a płatność ubezpieczenia na raty

Kierowcy alarmują, że w ostatnim czasie doszło do znacznego wzrostu cen obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Jak podwyżka ma się do polis, które płacone są w ratach? Czy warto decydować się na takie rozwiązanie?

Jak wskazują statystyki, już od początku 2016 roku doszło do wzrostu cen polisy OC nawet o 19% w porównaniu z 2015 rokiem. Mówi się, że koszt ubezpieczenia obowiązkowego będzie jeszcze wyższy, dlatego wielu kierowców zastanawia się nad rozłożeniem płatności na raty.

Kupiłeś ubezpieczenie OC w zeszłym roku i płacisz w ratach? Podwyżka cię nie obejmie

W dobrej sytuacji są ci kierowcy, którzy wykupili polisę OC pod koniec roku i zdecydowali się na płatność w ratach. Nie muszą oni obawiać się podwyżki cen, ponieważ nadal obowiązują stawki zeszłoroczne. Dopiero po wygaśnięciu obowiązującej umowy będą zmuszeni wykupić polisę już po podwyżce.

esanok.pl

Zbyt duża składka OC? Rozłóż na raty

Dla wielu kierowców podwyżka ubezpieczenia OC może oznaczać kłopoty w dokonaniu jednorazowej opłaty. Szukając ubezpieczenia OC w kalkulatorze Rankomat, możesz dotrzeć do firm ubezpieczeniowych dających możliwość dokonania opłaty składki w ratach. Chociaż sumaryczna kwota polisy będzie wyższa, kwota raty nie będzie aż tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

  • Polisa OC w dwóch ratach

To opcja dostępna praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Osoba ubezpieczająca powinna jednak liczyć się z koniecznością dopłat wahających się zwykle w granicach 5-10%, które zależne są również od wyjściowej kwoty ubezpieczenia.

  • Polisa OC w czterech ratach

W kilku firmach ubezpieczeniowych istnieje także możliwość kwartalnego opłacania polisy OC, a więc co 3 miesiące. I w tym przypadku należy liczyć się dopłatami – rzędu 10%.

Warto także mieć świadomość, że istnieje możliwości rozłożenia składki OC na 12 rat. Jest to jednak opcja najmniej korzystna, ponieważ ubezpieczyciel dolicza do każdej raty dopłatę, w efekcie czego sumaryczna kwota ubezpieczenia bywa nawet kilkadziesiąt procent wyższa od wyjściowej.

Mimo podwyżki OC, nie musisz przepłacać za polisę

Podwyżka OC nie spowodowała wyrównania ofert wszystkich ubezpieczycieli. Statystyki jednoznacznie wskazują na sporą różnicę między najdroższym a najtańszym OC wahającym się w granicach nawet 100%. Oznacza to więc, że nadal masz szansę na wykupienie ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie.

Jeżeli nie chcesz przepłacać, z Rankomat.pl wyszukasz tanie OC. Wystarczy wypełnić prosty formularz, by otrzymać wstępną kalkulację lub poprosić o kontakt z firmą ubezpieczeniową oferującą najkorzystniejsze obowiązkowe ubezpieczenie.

Artykuł sponsorowany

20-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook