REKLAMA
REKLAMA

Pomagają skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zima to trudny czas dla wielu zwierząt. Kończą się zimowe zapasy – te zgromadzone pod skórą i te w spiżarniach. Zazwyczaj w najlepszej sytuacji są drobne ptaki. O nich nie zapominają członkowie LOP dzięki przeprowadzonej zbiórce karmy dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

_DSC0064

– Zebrano 350 kg różnych zbóż. Zebrany pokarm pozwoli nam na systematyczne dokarmianie. LOP dokarmia regularnie ptaki jak również zaopatruje w karmę sanockie przedszkola i szkoły. Opieka nad zwierzętami kształtuje u dzieci gotowość działania na rzecz ochrony przyrody i rozbudza potrzebę kontaktu. Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają aby ptasia stołówka nie była pusta – mówi Ryszard Rygliszyn, prezes Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

Dzieci wybrały się na spacer, aby uzupełnić zapasy w karmnikach zamieszczonych w ogrodzie. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.

Na zdjęciach dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sanoku.

red. / materiały nadesłane

29-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)