REKLAMA
REKLAMA

Próbują oszukać „na legendę”. Prezent na dzień kobiet w postaci 200 zł?

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Oszustka, która zapukała do drzwi jednej z mieszkanek Brzozowa, poinformowała, że ma dla niej prezent w postaci 200 zł z okazji dnia kobiet i weszła do środka. Starsza pani podejrzewając w tym jakiś podstęp, poprosiła „nieproszonego gościa”, aby opuścił jej dom. Oszustka odepchnęła ją i w pośpiechu zaczęła penetrować pokoje w mieszkaniu.

Osoby, które próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób stosują najróżniejsze metody, by je wprowadzić w błąd. W minionym tygodniu obca kobieta, pod pretekstem wręczenia prezentu z okazji dnia kobiet, weszła do domu jednej z mieszkanek Brzozowa. Na szczęście została spłoszona i nie udało się jej nic ukraść. Policja ostrzega przed tego typu zagrożeniami!

W minionym tygodniu brzozowscy policjanci zostali poinformowani o nieudanej próbie dokonania oszustwa na jednej z mieszkanek Brzozowa metodą „na legendę”. Z relacji zgłaszającej wynikało, że oszustka, która zapukała do jej drzwi, poinformowała ją, że ma dla niej prezent w postaci 200 zł z okazji dnia kobiet. Kobieta przekroczyła próg i poprosiła, aby pokwitowała odbiór pieniędzy. Starsza pani podejrzewając w tym jakiś podstęp, poprosiła „nieproszonego gościa”, aby opuścił jej dom. Gdy oszustka spotkała się ze sprzeciwem domowniczki, odepchnęła ją i w pośpiechu zaczęła penetrować pokoje w mieszkaniu w poszukiwaniu pieniędzy.

Jak ustalili policjanci w pobliżu miejsca tego zdarzenia stał zaparkowany niebieski lub granatowy samochód, którego kierowca „zatrąbił” na swoją wspólniczkę, gdy tylko zobaczył, że do domu zbliża się jakaś osoba. To prawdopodobnie spłoszyło sprawczynię i w pośpiechu opuściła budynek, dołączyła do kierowcy, który na nią czekał i odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci w tej sprawie powadzą postępowanie. Poszukujemy sprawców tego zdarzenia. Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie osobiście lub telefonicznie (13) 43 08 310 lub numer alarmowy 997.

Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniem. Uważajmy na to komu otwieramy drzwi. Oszuści potrafią być bardzo wiarygodni i dlatego też zawsze należy zachować, jak najdalej idącą ostrożność. Zwłaszcza w kontaktach z nieznajomymi.

źródło: KPP Brzozów

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)