REKLAMA
REKLAMA

Próbują oszukać „na legendę”. Prezent na dzień kobiet w postaci 200 zł?

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Oszustka, która zapukała do drzwi jednej z mieszkanek Brzozowa, poinformowała, że ma dla niej prezent w postaci 200 zł z okazji dnia kobiet i weszła do środka. Starsza pani podejrzewając w tym jakiś podstęp, poprosiła „nieproszonego gościa”, aby opuścił jej dom. Oszustka odepchnęła ją i w pośpiechu zaczęła penetrować pokoje w mieszkaniu.

Osoby, które próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób stosują najróżniejsze metody, by je wprowadzić w błąd. W minionym tygodniu obca kobieta, pod pretekstem wręczenia prezentu z okazji dnia kobiet, weszła do domu jednej z mieszkanek Brzozowa. Na szczęście została spłoszona i nie udało się jej nic ukraść. Policja ostrzega przed tego typu zagrożeniami!

W minionym tygodniu brzozowscy policjanci zostali poinformowani o nieudanej próbie dokonania oszustwa na jednej z mieszkanek Brzozowa metodą „na legendę”. Z relacji zgłaszającej wynikało, że oszustka, która zapukała do jej drzwi, poinformowała ją, że ma dla niej prezent w postaci 200 zł z okazji dnia kobiet. Kobieta przekroczyła próg i poprosiła, aby pokwitowała odbiór pieniędzy. Starsza pani podejrzewając w tym jakiś podstęp, poprosiła „nieproszonego gościa”, aby opuścił jej dom. Gdy oszustka spotkała się ze sprzeciwem domowniczki, odepchnęła ją i w pośpiechu zaczęła penetrować pokoje w mieszkaniu w poszukiwaniu pieniędzy.

Jak ustalili policjanci w pobliżu miejsca tego zdarzenia stał zaparkowany niebieski lub granatowy samochód, którego kierowca „zatrąbił” na swoją wspólniczkę, gdy tylko zobaczył, że do domu zbliża się jakaś osoba. To prawdopodobnie spłoszyło sprawczynię i w pośpiechu opuściła budynek, dołączyła do kierowcy, który na nią czekał i odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci w tej sprawie powadzą postępowanie. Poszukujemy sprawców tego zdarzenia. Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie osobiście lub telefonicznie (13) 43 08 310 lub numer alarmowy 997.

Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniem. Uważajmy na to komu otwieramy drzwi. Oszuści potrafią być bardzo wiarygodni i dlatego też zawsze należy zachować, jak najdalej idącą ostrożność. Zwłaszcza w kontaktach z nieznajomymi.

źródło: KPP Brzozów

14-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)