REKLAMA
REKLAMA

Promesa dla gminy Sanok. Będzie remont drogi w Dobrej

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Gmina Sanok, jako jeden z 79 samorządów, otrzymała promesę dotacyjną na odbudowę drogi zniszczonej przez klęski żywiołowe. 90 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczonych na przebudowę drogi  „w Dobrzankę” w miejscowości Dobra.

12 kwietnia br. Wójt Gminy Sanok Anna Hałas odebrała z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart promesę dotacyjną na przebudowę drogi wraz z przebudową przepustu w miejscowości Dobra. Wewnętrzna droga gminna „w Dobrzankę” służy obecnie jako jedyny dojazd do kilku budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz do działek rolnych i leśnych w miejscowości Dobra.

hqdefaultDroga położona w sąsiedztwie strumienia Górskiego „Biały Potok” po każdej ulewie i nawałnicy jest sukcesywnie niszczona. Dla utrzymania całorocznej przejezdności niezbędna jest jej przebudowa. Otrzymana dotacja pozwoli na przebudowę drogi na odcinku o długości 345mb w najbardziej narażonym na degradację miejscu a także pozwoli na zabezpieczenie jej przed niszczycielskim działaniem wody podczas intensywnych opadów deszczu.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 79 promes na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych na łączną kwotę 23 mln zł. Środki, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015. Dzięki nim zostanie przywrócona bądź przebudowana, uszkodzona w wyniku działania żywiołu, infrastruktura komunalna, tj. drogi, mosty oraz kanalizacja.

materiały nadesłane
foto: archiwum Esanok.pl

14-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)