REKLAMA
REKLAMA

PWSZ SANOK: 700 uczniów odwiedziło sanocką uczelnię w Dniu Otwartym. „Przekonali mnie, będę tu studiować” (FILM, ZDJĘCIA)

PWSZ SANOK: 700 uczniów odwiedziło sanocką uczelnię w Dniu Otwartym. „Przekonali mnie, będę tu studiować” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbył się Dzień Otwarty. Najwięcej w historii, bo blisko siedmiuset uczniów szkół średnich z Sanoka, Leska, Brzozowa, Ustrzyk Dolnych, Jedlicza, Nowosielec i przygranicznych miasta na Ukrainie miało okazję poznać sanocką uczelnię od kuchni. Dla gości przygotowano wiele atrakcji.

15 marca zaskoczył nas… śniegiem. Nie pokrzyżowało to jednak planów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, która zaplanowała Dzień Otwarty akurat w tym terminie. Uczelnia przygotowała dla chętnych bogatą ofertę warsztatów, pokazów, wykładów, quizów i prezentacji. Swoje stanowiska mieli studenci wszystkich kierunków, a także Samorząd Studencki, studenci obcokrajowcy, klub AZS i Studium Języków Obcych. Pokazy odbywały się we wszystkich instytutach, w tym także po raz pierwszy w budynku E – nowym Centrum Sportowo-Dydaktycznym.

Do PWSZ Sanok  zawitali uczniowie z szesnastu szkół z Sanoka, Leska, Brzozowa, Ustrzyk Dolnych, Jedlicza, Nowosielec, a nawet z przygranicznych miast na Ukrainie. Łącznie uczelnię odwiedziła rekordowa liczba prawie siedmiuset osób. Pytani o opinię, uczniowie i potencjalni studenci odpowiadali, że są zadowoleni, że mogli osobiście przyjść i zobaczyć, jak wygląda oferta dydaktyczna uczelni, w tym sale i ich wyposażenie. Cenna była też możliwość porozmawiania ze starszymi kolegami – studentami PWSZ. To lepszy sposób zapoznawania się z uczelnią niż tylko przez opis w ulotce. Dużą atrakcją był także orzeł – maskotka uczelni, z którym można było zrobić sobie zdjęcie.

Zanim jednak młodzież zdecyduje o wyborze dalszej drogi życiowej i kierunku studiów, czekają ją przygotowania do matury i sam egzamin dojrzałości. Trzymamy kciuki – powodzenia!

źródło: Red., materiały nadesłane

16-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)