REKLAMA
REKLAMA

REGION: Awanturnik w samolocie

Kapitan samolotu linii Ryanair zwrócił się z prośbą do funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Rzeszowie – Jasionce o podjęcie interwencji wobec awanturującego się pasażera (26 bm.).

Samolot leciał z Dublina do Rzeszowa. Awanturującym się  pasażerem okazał się 24 letni mieszkaniec okolic Biłgoraja (woj. lubelskie). Mężczyzna nie chciał wykonywać poleceń dowódcy statku powietrznego, m.in. zaraz po wystartowaniu samolotu odmówił zapięcia pasów bezpieczeństwa i pozostania w swoim fotelu, zlekceważył również zakaz palenia papierosów na pokładzie samolotu. Po wylądowaniu w Rzeszowie na dziarskiego pasażera czekali już strażnicy graniczni z Zespołu Interwencji Specjalistycznych z Placówki w Rzeszowie – Jasionce, którzy wprost z samolotu zabrali go do pomieszczeń Straży Granicznej. Tam został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że w organizmie miał ok. 0.9 promila.

Ponieważ mężczyzna był pod wpływem alkoholu nie usłyszał żadnych zarzutów. W najbliższym czasie ma się stawić na Placówce SG, wtedy zostanie przesłuchany i odpowie za zakłócanie porządku w samolocie, grozi mu za to mandat karny w wysokości 500 złotych.

W tym roku jest to już druga interwencja funkcjonariuszy z Placówki w Rzeszowie Jasionce wobec pasażerów lekceważył polecenia kapitana samolotu.

W ubiegłym roku, funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki nałożyli 5 mandatów za niewykonanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie oraz niestosowanie się do przepisów obowiązujących na lotnisku.

14-88806

BOSG

30-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)