REKLAMA
REKLAMA

REGION: Mały ruch graniczny ponownie na granicy z Ukrainą

REGION / PODKARPACIE. We wtorek 2 sierpnia, od północy uchylono wprowadzone na początku lipca tego roku zawieszenie małego ruchu granicznego (MRG) na granicy z Ukrainą. To dobra wiadomość dla tych, którzy posługują się zezwoleniami MRG.

Służby graniczne ponownie dokonują odpraw osób posługujących się zezwoleniami MRG.

Miesięczne zawieszenie ruchu związane było z organizacją w Warszawie od 4 lipca do 2 sierpnia Szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa. Obecnie wszystko wraca do normy – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Warto przypomnieć, że mały ruch graniczny (MRG), na granicy z Ukrainą obowiązuje od lipca 2009 r. Strefa przygraniczna ma 30 km i obejmuje wszystkich obywateli Ukrainy, którzy zamieszkują ten obszar od co najmniej trzech lat.

Zezwolenie MRG wydają polskie placówki dyplomatyczne. Dokument wydany po raz pierwszy jest ważny 2 lata, kolejny – 5 lat. Osoba, która przekroczyła granicę na podstawie tego zezwolenia, może przebywać w wyznaczonych strefach przygranicznych jednorazowo do 90 dni . Z zezwoleniem można przekraczać granicę dowolną ilość razy.

14-97606

BiOSG

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)