REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Jakub Zmarz wraca na stare śmieci. Wychowanek zagra w I lidze w barwach TSV

SANOK / PODKARPACIE. 22-letni środkowy bloku, wychowanek TSV Sanok Jakub Zmarz podpisze kontrakt ze swoim macierzystym klubem i w sezonie 2016/2017 zagra w I lidze. Były już zawodnik MOSiRu Bochnia pojawi się na treningu dzisiaj, a w poniedziałek wraz z drużyną zamelduje się w Sanoku na dwutygodniowym obozie.

Jakub Zmarz jest siódmym zawodnikiem, który dołączył do TSV przed historycznym startem drużyny w rozgrywkach I ligi. Mierzący 200 cm siatkarz gra na pozycji środkowego bloku, choć sanoccy kibice pamiętają, że doskonale radził sobie również na przyjęciu z atakiem. Trzy ostatnie sezony, Zmarz spędził w podkrakowskiej Bochni, gdzie rywalizował na parkietach II ligi. Był jednym z wyróżniających się zawodników. Teraz, 22-latek wraca na stare śmieci i już wkrótce będzie miał okazję ponownie zaprezentować się swoim sympatykom. Obok Tomasza Kusiora, Zmarz będzie drugim wychowankiem w składzie TSV na I ligę.

Cieszymy się bardzo, że Kuba dołączył do zespołu. Zależało nam na tym, aby skład wzmocnił wychowanek TSV. Jest naszym zawodnikiem, w Bochni grał na zasadzie wypożyczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości o sile pierwszego zespołu będą stanowić kolejni wychowankowie – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV Sanok.

Kiedy dostałem propozycję nie zastanawiałem się długo, bo wiem, że taka szansa mogłaby się już nie pojawić i pomyślałem, że póki jeszcze jestem młody, mam siły i chęci, chcę spróbować zagrać na wyższym poziomie – mówi Jakub Zmarz i dodaje: – Każdy zaczynający trenować chłopak ma marzenie, by zagrać na profesjonalnym poziomie, ja też je miałem, więc po prostu czas je spełnić. Tym bardziej, że jest to mój macierzysty klub, w którym wszystkiego się nauczyłem i w którym spędziłem tyle lat i z którym łączy mnie specjalna więź. Także bardzo się cieszę z powrotu, moim celem na teraz jest ciężki trening i bardzo dobre przygotowanie do sezonu i oczywiście chcę grać, więc będę starał się po trzykroć. Zdecydowanie jest to najważniejszy moment w mojej karierze, czeka mnie pierwszy sezon w I lidze, dotychczas grałem na niższym poziomie, więc awans na ten szczebel daje mi naprawdę dużo motywacji.

Z drużyną trenuje przyjmujący Patryk Pieper, który zostanie na tygodniowych testach. Przez 6 lat grał we francuskim Al Coudry, zespole prowadzonym przez byłego siatkarza Resovii Zbigniewa Zielińskiego.

Podopieczni Krzysztofa Frączka rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 1 sierpnia. Ze względów logistycznych trenują w Rzeszowie, gdzie mieszka większość graczy. 8 sierpnia, zawodnicy TSV zameldują się w Sanoku. Tu zaplanowano dwutygodniowy obóz.

Przez pierwsze trzy tygodnie będziemy trenowali codziennie popołudniu oraz trzy razy w tygodniu do południa. Skupimy się na przygotowaniu siłowym, popracujemy nad wytrzymałością maksymalną i specjalną. Podczas zajęć w hali, będziemy szlifować technikę i sprowadzać fragmenty gry. Na końcu dołożymy zajmiemy się taktyką – mówi Krzysztof Frączek, trener TSV.

Drużyna rozegra serię spotkań kontrolnych. Pod koniec sierpnia, w Kielnarowej z drużyną z Nysy (I liga). We wrześniu, podczas turnieju w Zawierciu, z gospodarzami (I liga) oraz AGH Kraków (I liga). Czwarty uczestnik na razie nie jest znany. Z kolei w ostatni weekend września, planowana jest organizacja turnieju towarzyskiego w Sanoku. Miałyby w nim wziąć udział zespoły: AGH Kraków, Norwid Częstochowa (I liga) oraz Świdnik (słowacka ekstraklasa). TSV zagra w jeszcze jednych zawodach w okresie między 9 a 20 września. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Prawdopodobna kadra TSV Sanok na debiutancki sezon w I lidze w sezonie 2016/2017:

Rozgrywający:
Paweł Przystaś
Łukasz Jurkojć

Środkowi:
Tomasz Kusior
Grzegorz Gnatek
Roman Oroń
Jakub Zmarz

Przyjmujący:
Patryk Łaba
Paweł Rusin
Filip Frankowski
Jakub Procanin

Atakujący:
Daniel Gąsior
Damian Wierzbicki

Libero:
Kamil Dembiec
Tomasz Głód

Trener:
Krzysztof Frączek

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SIATKÓWKA: Siatkarze TSV rozpoczną przygotowania do sezonu w I lidze. „Odliczamy dni”

1

Jakub Zmarz. Foto: archiwum Esanok.pl

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)