REKLAMA
CUK
REKLAMA

SIATKÓWKA: Jakub Zmarz wraca na stare śmieci. Wychowanek zagra w I lidze w barwach TSV

SANOK / PODKARPACIE. 22-letni środkowy bloku, wychowanek TSV Sanok Jakub Zmarz podpisze kontrakt ze swoim macierzystym klubem i w sezonie 2016/2017 zagra w I lidze. Były już zawodnik MOSiRu Bochnia pojawi się na treningu dzisiaj, a w poniedziałek wraz z drużyną zamelduje się w Sanoku na dwutygodniowym obozie.

Jakub Zmarz jest siódmym zawodnikiem, który dołączył do TSV przed historycznym startem drużyny w rozgrywkach I ligi. Mierzący 200 cm siatkarz gra na pozycji środkowego bloku, choć sanoccy kibice pamiętają, że doskonale radził sobie również na przyjęciu z atakiem. Trzy ostatnie sezony, Zmarz spędził w podkrakowskiej Bochni, gdzie rywalizował na parkietach II ligi. Był jednym z wyróżniających się zawodników. Teraz, 22-latek wraca na stare śmieci i już wkrótce będzie miał okazję ponownie zaprezentować się swoim sympatykom. Obok Tomasza Kusiora, Zmarz będzie drugim wychowankiem w składzie TSV na I ligę.

Cieszymy się bardzo, że Kuba dołączył do zespołu. Zależało nam na tym, aby skład wzmocnił wychowanek TSV. Jest naszym zawodnikiem, w Bochni grał na zasadzie wypożyczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości o sile pierwszego zespołu będą stanowić kolejni wychowankowie – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV Sanok.

Kiedy dostałem propozycję nie zastanawiałem się długo, bo wiem, że taka szansa mogłaby się już nie pojawić i pomyślałem, że póki jeszcze jestem młody, mam siły i chęci, chcę spróbować zagrać na wyższym poziomie – mówi Jakub Zmarz i dodaje: – Każdy zaczynający trenować chłopak ma marzenie, by zagrać na profesjonalnym poziomie, ja też je miałem, więc po prostu czas je spełnić. Tym bardziej, że jest to mój macierzysty klub, w którym wszystkiego się nauczyłem i w którym spędziłem tyle lat i z którym łączy mnie specjalna więź. Także bardzo się cieszę z powrotu, moim celem na teraz jest ciężki trening i bardzo dobre przygotowanie do sezonu i oczywiście chcę grać, więc będę starał się po trzykroć. Zdecydowanie jest to najważniejszy moment w mojej karierze, czeka mnie pierwszy sezon w I lidze, dotychczas grałem na niższym poziomie, więc awans na ten szczebel daje mi naprawdę dużo motywacji.

Z drużyną trenuje przyjmujący Patryk Pieper, który zostanie na tygodniowych testach. Przez 6 lat grał we francuskim Al Coudry, zespole prowadzonym przez byłego siatkarza Resovii Zbigniewa Zielińskiego.

Podopieczni Krzysztofa Frączka rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 1 sierpnia. Ze względów logistycznych trenują w Rzeszowie, gdzie mieszka większość graczy. 8 sierpnia, zawodnicy TSV zameldują się w Sanoku. Tu zaplanowano dwutygodniowy obóz.

Przez pierwsze trzy tygodnie będziemy trenowali codziennie popołudniu oraz trzy razy w tygodniu do południa. Skupimy się na przygotowaniu siłowym, popracujemy nad wytrzymałością maksymalną i specjalną. Podczas zajęć w hali, będziemy szlifować technikę i sprowadzać fragmenty gry. Na końcu dołożymy zajmiemy się taktyką – mówi Krzysztof Frączek, trener TSV.

Drużyna rozegra serię spotkań kontrolnych. Pod koniec sierpnia, w Kielnarowej z drużyną z Nysy (I liga). We wrześniu, podczas turnieju w Zawierciu, z gospodarzami (I liga) oraz AGH Kraków (I liga). Czwarty uczestnik na razie nie jest znany. Z kolei w ostatni weekend września, planowana jest organizacja turnieju towarzyskiego w Sanoku. Miałyby w nim wziąć udział zespoły: AGH Kraków, Norwid Częstochowa (I liga) oraz Świdnik (słowacka ekstraklasa). TSV zagra w jeszcze jednych zawodach w okresie między 9 a 20 września. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Prawdopodobna kadra TSV Sanok na debiutancki sezon w I lidze w sezonie 2016/2017:

Rozgrywający:
Paweł Przystaś
Łukasz Jurkojć

Środkowi:
Tomasz Kusior
Grzegorz Gnatek
Roman Oroń
Jakub Zmarz

Przyjmujący:
Patryk Łaba
Paweł Rusin
Filip Frankowski
Jakub Procanin

Atakujący:
Daniel Gąsior
Damian Wierzbicki

Libero:
Kamil Dembiec
Tomasz Głód

Trener:
Krzysztof Frączek

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SIATKÓWKA: Siatkarze TSV rozpoczną przygotowania do sezonu w I lidze. „Odliczamy dni”

1

Jakub Zmarz. Foto: archiwum Esanok.pl

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)