REKLAMA
REKLAMA

REGION: Udaremnili przemyt 27 kg marihuany (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Przemyt 27 kg marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki ukryte były w podłodze samochodu osobowego.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Do przekroczenia granicy RP 47-letni obywatel Ukrainy wybrał tzw. „czerwony pas”, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. Mężczyzna podróżował samochodem marki Mercedes. Podczas wstępnej kontroli na pasie odpraw, funkcjonariusz Służby Celnej ujawnił dwa opakowania zawierające susz roślinny. Dalsze przeszukanie pojazdu przeprowadzono w budynku kontroli szczegółowej. Tam z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów.

fot. IC Przemyśl

Funkcjonariusze przeprowadzili badania narkotestem, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej charakterystycznej dla marihuany. Badania w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu bezwzględnie potwierdziły, że jest to marihuana.

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów przemytu znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.

Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.

???????????????????????????????

Rekordowy przemyt narkotyków wykrytych przez Służbę Celną w woj. podkarpackim miał miejsce 2 lata temu, również na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili wówczas przemyt 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.  Narkotyki spakowane w 300 czarnych, foliowych workach ukryte były we wjeżdżającej do Polski ciężarówce.

fot. IC Przemyślu

IC w Przemyślu

12-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)