REKLAMA
REKLAMA

Ruch wahadłowy w Stefkowej. Remont mostu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od wczoraj, tj. 19 kwietnia br., w m. Stefkowa w ciągu DK 84 nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Związane jest to z kontynuacją remontu mostu na potoku Figura.

Zamknięta dla ruchu zostanie prawa strona jezdni na obiekcie. Ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną lub w razie konieczności ręcznie przez osoby upoważnione. Po zakończeniu remontu prawej strony mostu, Wykonawca robót przystąpi do remontu jego lewej strony. Ruch zostanie wówczas przekierowany na wyremontowaną połowę mostu, a lewa strona wraz z dojazdami zostanie rozebrana. Zakończenie utrudnień, w tym zakończenie prac remontowych, planowane jest do 30 czerwca 2016r. Wykonawcą prac jest firma PB STALMOST Sp. z o.o. Stalowa Wola. Łączny koszt zadania to prawie 350 tys. zł.

Remont mostu na potoku Figura w m. Stefkowa w km 29+310 w ciągu DK 84 realizowany jest w systemie projektuj-buduj. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2015r. Remont polega m. in. na: wymianie całego wyposażenia mostu, odtworzeniu kap chodnikowych, wykonaniu warstwy wyrównawczej płyty pomostu,  wymianie istniejącej izolacji oraz odtworzeniu warstw bitumicznych nawierzchni mostu i dojazdów.  Dodatkowo wyremontowana zostanie powierzchnia dźwigara betonowego i wsporników a także wykonane ich zabezpieczenie antykorozyjne.

Kierowców prosimy o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie w rejonie prowadzonych prac.

GDDKiA

20-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)