REKLAMA
REKLAMA

Ruszają weekendowe pociągi turystyczne na trasie Rzeszów – Łupków- Rzeszów! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę 2 lipca ze stacji Rzeszów Główny o godz. 6.30 rusza pierwszy z dziewiętnastu weekendowych pociągów turystycznych relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów.

Nowe połączenie jest sobotnio – niedzielną kontynuacją „Bieszczadzkiego Żaczka” dedykowanego uczniom i studentom, który w okresie od 13 grudnia 2015 r. do 26 czerwca 2016 r. zyskał sobie grono wiernych pasażerów.

Na końcowej stacji w Łupkowie anonsowany tu pociąg ma planowo meldować się o godz. 10.52, aby po 6,5-godzinnym postoju wyruszać w drogę powrotną do Rzeszowa.

Analogicznie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku w promocję wakacyjnych kursów włącza się grupa kolejowych pasjonatów działających w ramach kampanii społecznej Kocham Kolej, której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Kolejowe wycieczki w Bieszczady i Beskid Niski (Łupków) warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii Kocham Kolej, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych.

Pociąg Bieszczadzki Żaczek na stacji w Łupkowie (fot. Jerzy Zuba)

Weekendowe przewozy koleją będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego klimatyzowanego taboru zapewniającego m.in. dostęp do Wi-Fi, biletomatu z obsługą kart płatniczych oraz uchwyty do przewozu rowerów. Biegnąca w Bieszczadach oraz na pograniczu Beskidu Niskiego linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce położonym w pobliżu takich atrakcji turystycznych, jak: Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy (miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) czy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.

A oto godziny odjazdów z większych stacji.

W kierunku Łupkowa: Rzeszów – 06.30, Jasło – 07.55, Krosno – 08.26, Sanok – 09.23, Komańcza – 10.30, Łupków – 10.52.  Czas przejazdu: 4 godziny 22 minuty

W kierunku Rzeszowa: Łupków – 17.32, Komańcza – 17.54, Sanok – 18.54, Krosno – 19.55, Jasło – 20.27, Rzeszów – 21.46.  Czas przejazdu: 4 godziny 22 minuty

Uwaga! Na odcinku Rzeszów – Jasło – Rzeszów pociąg jest przyspieszony (zatrzymuje się tylko 4 na pośrednich stacjach tj. Boguchwała, Czudec, Strzyżów i Frysztak).

Linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce  (fot. Jerzy Zuba)

źródło: materiały nadesłane

02-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)