REKLAMA
REKLAMA

Ruszają weekendowe pociągi turystyczne na trasie Rzeszów – Łupków- Rzeszów! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę 2 lipca ze stacji Rzeszów Główny o godz. 6.30 rusza pierwszy z dziewiętnastu weekendowych pociągów turystycznych relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów.

Nowe połączenie jest sobotnio – niedzielną kontynuacją „Bieszczadzkiego Żaczka” dedykowanego uczniom i studentom, który w okresie od 13 grudnia 2015 r. do 26 czerwca 2016 r. zyskał sobie grono wiernych pasażerów.

Na końcowej stacji w Łupkowie anonsowany tu pociąg ma planowo meldować się o godz. 10.52, aby po 6,5-godzinnym postoju wyruszać w drogę powrotną do Rzeszowa.

Analogicznie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku w promocję wakacyjnych kursów włącza się grupa kolejowych pasjonatów działających w ramach kampanii społecznej Kocham Kolej, której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Kolejowe wycieczki w Bieszczady i Beskid Niski (Łupków) warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii Kocham Kolej, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych.

Pociąg Bieszczadzki Żaczek na stacji w Łupkowie (fot. Jerzy Zuba)

Weekendowe przewozy koleją będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego klimatyzowanego taboru zapewniającego m.in. dostęp do Wi-Fi, biletomatu z obsługą kart płatniczych oraz uchwyty do przewozu rowerów. Biegnąca w Bieszczadach oraz na pograniczu Beskidu Niskiego linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce położonym w pobliżu takich atrakcji turystycznych, jak: Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy (miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) czy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu.

A oto godziny odjazdów z większych stacji.

W kierunku Łupkowa: Rzeszów – 06.30, Jasło – 07.55, Krosno – 08.26, Sanok – 09.23, Komańcza – 10.30, Łupków – 10.52.  Czas przejazdu: 4 godziny 22 minuty

W kierunku Rzeszowa: Łupków – 17.32, Komańcza – 17.54, Sanok – 18.54, Krosno – 19.55, Jasło – 20.27, Rzeszów – 21.46.  Czas przejazdu: 4 godziny 22 minuty

Uwaga! Na odcinku Rzeszów – Jasło – Rzeszów pociąg jest przyspieszony (zatrzymuje się tylko 4 na pośrednich stacjach tj. Boguchwała, Czudec, Strzyżów i Frysztak).

Linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce  (fot. Jerzy Zuba)

źródło: materiały nadesłane

02-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)