REKLAMA
REKLAMA

Sala przy G2 gotowa. Otwarcie już niebawem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne na zewnątrz, szatnie wyposażone w prysznice oraz zaplecze sportowe to efekt dwuletnich prac budowlanych przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Otwarcie obiektu zaplanowano na wrzesień. 

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2014 roku. Powstała sala gimnastyczna, łącznik ze szkołą oraz szatnie i zaplecze gospodarcze. Dodatkową zaletą nowego kompleksu jest boisko wielofunkcyjne na zewnątrz, na którym będzie można grać między innymi w koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa ziemnego. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe w pomieszczeniach przeznaczonych na sprzęt i kantorek nauczycieli wychowania fizycznego.

Z niecierpliwością czekamy na oddanie sali gimnastycznej – mówi Robert Zoszak, dyrektor szkoły. – Jest to nowoczesny obiekt, wyposażony w dobry sprzęt sportowy. Cieszy nas fakt, że poprawi się baza sportowa szkoły i z pewnością budowa sali pozwoli na uatrakcyjnienie lekcji wychowania fizycznego – dodaje Robert Zoszak.

Realizacja inwestycji wyniosła prawie dwa miliony złotych. Urząd Miasta wydał na salę 440 tysięcy złotych, a reszta kosztów pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu oraz lokalnych firm.

Szkoła przez wiele lat walczyła o budowę sali gimnastycznej. Absolwenci placówki małą salę do dzisiaj wspominają z uśmiechem na ustach. – Lekcje wf-u wspominam bardzo dobrze, mimo tego, że ćwiczyliśmy w zasadzie w dwóch połączonych ze sobą salach lekcyjnych. Obecni uczniowie gimnazjum będą mieli komfort – ocenia Miłosz, absolwent z 2011 roku.

Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2016 roku.

18-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)