REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy ,,Młodzi Wirtuozi” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Młody Wirtuoz”

który odbył się dniu 8-9 lutego 2016r w ramach XI MFP ,,Bieszczady bez granic” organizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

Laureatami Złotego Wirtuoza zostali: duet – Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra (nauczyciele – O. Drozdowska i J. Ostrowski), Eryk Trebenda (nauczyciel – O. Drozdowska ), Alicja Petryk (nauczyciel – R. Handermander) i Daniel Pyszko (nauczyciel – D. Skibicka), a laureatem Srebrnego Wirtuoza została Wiktoria Korczyńska (nauczyciel – M. Śliwka). Ponadto , duet- Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra został dodatkowo wyróżniony dyplomem za Wyróżniające się wykonanie utworu M. Skoryka ,,Melodia”.

11

Kolejny raz młodych wykonawców w wieku od 7 do 13 lat gościła PSM I i II st. im W. Kossakowej w Sanoku. Rekordowa ilość uczestników – bo prawie 100 osób z różnych miast Polski, a także z zagranicy (z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Danii) – walczyła o tytuły laureata konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało Jury pod przewodnictwem wybitnych osobistości – prof. A. Tatarskiego z Akademii Muzycznej z Poznania i prof. V. Nosinej z Moskwy, a także prawie 30 pedagogów – uczestników V MSPF.

12

Wszyscy uczestnicy, ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie zgodnie podkreślali szczególną atmosferę panującą na konkursie – atmosferę nie tylko rywalizacji miedzy młodymi pianistami, ale również pełną życzliwości i zachęty do dalszej pracy i występów na scenie. Tak się dzieje też dzięki Oksanie Drozdowskiej, która od lat jest Dyrektorem Konkursu ,,Młody Wirtuoz” i wkłada w organizację konkursu całe swoje serce i duszę, ale – jak sama podkreśla – przy pomocy i wsparciu nie tylko organizatorów, ale całej sekcji fortepianu i szczególnej życzliwości Dyrekcji Szkoły Muzycznej.

Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

13

materiał nadesłany

04-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)