REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy ,,Młodzi Wirtuozi” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Młody Wirtuoz”

który odbył się dniu 8-9 lutego 2016r w ramach XI MFP ,,Bieszczady bez granic” organizowanego przez Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury.

Laureatami Złotego Wirtuoza zostali: duet – Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra (nauczyciele – O. Drozdowska i J. Ostrowski), Eryk Trebenda (nauczyciel – O. Drozdowska ), Alicja Petryk (nauczyciel – R. Handermander) i Daniel Pyszko (nauczyciel – D. Skibicka), a laureatem Srebrnego Wirtuoza została Wiktoria Korczyńska (nauczyciel – M. Śliwka). Ponadto , duet- Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra został dodatkowo wyróżniony dyplomem za Wyróżniające się wykonanie utworu M. Skoryka ,,Melodia”.

11

Kolejny raz młodych wykonawców w wieku od 7 do 13 lat gościła PSM I i II st. im W. Kossakowej w Sanoku. Rekordowa ilość uczestników – bo prawie 100 osób z różnych miast Polski, a także z zagranicy (z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Danii) – walczyła o tytuły laureata konkursu – Złotego, Srebrnego lub Brązowego Wirtuoza. Występy młodych pianistów oceniało Jury pod przewodnictwem wybitnych osobistości – prof. A. Tatarskiego z Akademii Muzycznej z Poznania i prof. V. Nosinej z Moskwy, a także prawie 30 pedagogów – uczestników V MSPF.

12

Wszyscy uczestnicy, ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie zgodnie podkreślali szczególną atmosferę panującą na konkursie – atmosferę nie tylko rywalizacji miedzy młodymi pianistami, ale również pełną życzliwości i zachęty do dalszej pracy i występów na scenie. Tak się dzieje też dzięki Oksanie Drozdowskiej, która od lat jest Dyrektorem Konkursu ,,Młody Wirtuoz” i wkłada w organizację konkursu całe swoje serce i duszę, ale – jak sama podkreśla – przy pomocy i wsparciu nie tylko organizatorów, ale całej sekcji fortepianu i szczególnej życzliwości Dyrekcji Szkoły Muzycznej.

Życzymy wszystkim uczestnikom kolejnych sukcesów.

13

materiał nadesłany

04-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)