REKLAMA
REKLAMA

Sanocka uczelnia kupiła działkę i planuje kolejne inwestycje (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. O tym, że w naukę i wiedzę trzeba inwestować nieustannie, wiedzą doskonale w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Uczelnia nabyła działkę zlokalizowaną przy ulicy Żwirki i Wigury, poniżej placówki Straży Granicznej i planuje wybudować na niej obiekt naukowo – szkoleniowy.

Działka należała do powiatu i została nabyta przez PWSZ za ponad 1,2 mln zł. (1.234.916,48 zł.). Na zakupionej działce planowana jest budowa nowego obiektu naukowo – szkoleniowego. Realizacja projektu rozwiąże wiele problemów wewnętrznych uczelni, związanych z poprawą warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, organizacji szkoleń i konferencji.

– Obiekt będzie w głównej mierze przeznaczony do prowadzenia zajęć – mówi rektor PWSZ w Sanoku, dr Elżbieta Cipora. – Mam nadzieję, że znajdą tu swoje miejsce specjalistyczne sale dydaktyczne i laboratoria dla wielu kierunków, a także pracownie symulacji medycznych. Symulacje obejmują komputerowe systemy wirtualnego pacjenta, manekiny i trenażery wysokiej wierności służące nauce umiejętności praktycznych niezbędnych w pracy zawodowej absolwentów kierunków medycznych.  

Czas realizacji inwestycji przewidziany jest na lata 2017 – 2020. Obecnie uczelnia stara się o dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych.

red.

18-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)