REKLAMA
REKLAMA

Sanocka uczelnia kupiła działkę i planuje kolejne inwestycje (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. O tym, że w naukę i wiedzę trzeba inwestować nieustannie, wiedzą doskonale w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Uczelnia nabyła działkę zlokalizowaną przy ulicy Żwirki i Wigury, poniżej placówki Straży Granicznej i planuje wybudować na niej obiekt naukowo – szkoleniowy.

Działka należała do powiatu i została nabyta przez PWSZ za ponad 1,2 mln zł. (1.234.916,48 zł.). Na zakupionej działce planowana jest budowa nowego obiektu naukowo – szkoleniowego. Realizacja projektu rozwiąże wiele problemów wewnętrznych uczelni, związanych z poprawą warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, organizacji szkoleń i konferencji.

– Obiekt będzie w głównej mierze przeznaczony do prowadzenia zajęć – mówi rektor PWSZ w Sanoku, dr Elżbieta Cipora. – Mam nadzieję, że znajdą tu swoje miejsce specjalistyczne sale dydaktyczne i laboratoria dla wielu kierunków, a także pracownie symulacji medycznych. Symulacje obejmują komputerowe systemy wirtualnego pacjenta, manekiny i trenażery wysokiej wierności służące nauce umiejętności praktycznych niezbędnych w pracy zawodowej absolwentów kierunków medycznych.  

Czas realizacji inwestycji przewidziany jest na lata 2017 – 2020. Obecnie uczelnia stara się o dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych.

red.

18-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)