REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie ogrywają zwycięzcę grupy. Awans wciąż w zasięgu naszych!

SANOK / PODKARPACIE. Od efektownego i niezwykle cennego zwycięstwa rozpoczęli zmagania w 2016 roku czwartoligowi siatkarze TSV Sanok. Łupem wychowanków klubu padł zwycięzca grupy 1 sezonu zasadniczego ProSport Marmax Czudec. Sanoczanie wygrali na wyjeździe 3:1 i zachowali szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sanoczanie zagrali na wysokim poziomie, neutralizując największe atuty przeciwnika mocną i celną zagrywką. Skutkiem znakomitej dyspozycji w polu serwisowym były punktowe bloki. Kluczem było również dobre przyjęcie, szybkie rozegranie i skuteczna gra w ofensywie. Siatkarze TSV dobrze radzili sobie również w kontratakach, raz po raz zaskakiwali rywala sprytem w rozegraniu piłek sytuacyjnych. Podopiecznym Doroty Kondyjowskiej udało się utrzymać jakość prezentowanej gry przez niemal całe spotkanie.

Drużyna z Czudca potrafiła sięgnąć po zwycięstwo jedynie w pierwszej partii, kiedy TSV grało zbyt zachowawczo, pozwalając gospodarzom na narzucenie swojego stylu gry. Od początku drugiej partii nasza drużyna wzięła sprawy w swoje ręce i zaczęła dominować. Uzyskiwane na początku setów przewagi (drugi i czwarty) były utrzymywane do końca. Efekt? Wygrana 3:1, zmniejszenie strat poniesionych po pierwszej części sezonu i zachowanie szans na awans do III ligi.

ProSport Marmax Czudec – TSV Sanok 1:3 (-22, 20, 22, 14)

TSV: Sokołowski, Kotyła, Kocur, Sobczyk, Jaklik, Chudziak, Damian Bodziak (libero) oraz Dominik Bodziak, Glazer, Kraus, Rajtar (libero). Trener: Kondyjowska.

W pozostałych meczach 1. kolejki grupy finałowej:

AS Procadia Lubaczów – KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 0:3 (9:25, 21:25, 21:25)
SKS MOSiR Dukla – AKS V LO Rzeszów 0:3 (26:28, 23:25, 16:25)

Tabela:

1. Lubaczów 10 pkt
2. Tarnobrzeg 8 pkt
3. Czudec 8 pkt

6. Sanok 5 pkt

Do III ligi awansuje zwycięzca grupy finałowej. Drugi zespół zagra baraż z przedostatnią ekipą III ligi.

Za tydzień TSV zagra na wyjeździe AKSem V LO Rzeszów.

2561Foto: archiwum Esanok.pl

18-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)