REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie ogrywają zwycięzcę grupy. Awans wciąż w zasięgu naszych!

SANOK / PODKARPACIE. Od efektownego i niezwykle cennego zwycięstwa rozpoczęli zmagania w 2016 roku czwartoligowi siatkarze TSV Sanok. Łupem wychowanków klubu padł zwycięzca grupy 1 sezonu zasadniczego ProSport Marmax Czudec. Sanoczanie wygrali na wyjeździe 3:1 i zachowali szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Sanoczanie zagrali na wysokim poziomie, neutralizując największe atuty przeciwnika mocną i celną zagrywką. Skutkiem znakomitej dyspozycji w polu serwisowym były punktowe bloki. Kluczem było również dobre przyjęcie, szybkie rozegranie i skuteczna gra w ofensywie. Siatkarze TSV dobrze radzili sobie również w kontratakach, raz po raz zaskakiwali rywala sprytem w rozegraniu piłek sytuacyjnych. Podopiecznym Doroty Kondyjowskiej udało się utrzymać jakość prezentowanej gry przez niemal całe spotkanie.

Drużyna z Czudca potrafiła sięgnąć po zwycięstwo jedynie w pierwszej partii, kiedy TSV grało zbyt zachowawczo, pozwalając gospodarzom na narzucenie swojego stylu gry. Od początku drugiej partii nasza drużyna wzięła sprawy w swoje ręce i zaczęła dominować. Uzyskiwane na początku setów przewagi (drugi i czwarty) były utrzymywane do końca. Efekt? Wygrana 3:1, zmniejszenie strat poniesionych po pierwszej części sezonu i zachowanie szans na awans do III ligi.

ProSport Marmax Czudec – TSV Sanok 1:3 (-22, 20, 22, 14)

TSV: Sokołowski, Kotyła, Kocur, Sobczyk, Jaklik, Chudziak, Damian Bodziak (libero) oraz Dominik Bodziak, Glazer, Kraus, Rajtar (libero). Trener: Kondyjowska.

W pozostałych meczach 1. kolejki grupy finałowej:

AS Procadia Lubaczów – KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 0:3 (9:25, 21:25, 21:25)
SKS MOSiR Dukla – AKS V LO Rzeszów 0:3 (26:28, 23:25, 16:25)

Tabela:

1. Lubaczów 10 pkt
2. Tarnobrzeg 8 pkt
3. Czudec 8 pkt

6. Sanok 5 pkt

Do III ligi awansuje zwycięzca grupy finałowej. Drugi zespół zagra baraż z przedostatnią ekipą III ligi.

Za tydzień TSV zagra na wyjeździe AKSem V LO Rzeszów.

2561Foto: archiwum Esanok.pl

18-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)