REKLAMA
REKLAMA

Sanok liderem ekonomii społecznej!

SANOK / PODKARPACIE. Sanok z tytułem Samorządu roku 2016 wspierającego rozwój ekonomii społecznej w woj. podkarpackim. Gmina Miejska Sanok zwyciężyła w konkursie Lider ekonomii społecznej w województwie podkarpackim w kategorii Samorząd wspierający rozwój ekonomii społecznej w regionie.

Sanok w głosowaniu internetowym zdecydowanie wyprzedził Gminę Miejską Przemyśl oraz pozostałe 3 nominowane do nagrody samorządy. Organizatorem Konkursu, nad którym honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

DSC_0015-1024x680

Cel konkursu

Konkurs został skierowany do przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej z woj. podkarpackiego, jednostek samorządu terytorialnego i osób fizycznych, które aktywnie działają w obszarze szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Celem konkursu zwłaszcza w zakresie aktywności lokalnych samorządów była m.in. popularyzacja działań wspierających upowszechnianie przedsięwzięć prospołecznych, współpraca z organizacjami pozarządowymi i placówkami wsparcia oraz inicjowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami .

Burmistrz dziękuje i zapewnia…

Sanok w kategorii Samorząd wspierający był jednym z pięciu nominowanych samorządów terytorialnych. Oddano 5050 głosów z czego ponad 50% przypadło w udziale Gminie Miejskiej Sanok. Burmistrz Tadeusz Pióro wyraża swoją wdzięczność Sanoczanom, których oddane głosy przyczyniły się do otrzymanego wyróżnienia. Podkreślił jednocześnie, że docenienie przez Mieszkańców Sanoka podejmowanych w ostatnich dwóch latach przedsięwzięć w zakresie szeroko rozumianej ekonomii społecznej nobilituje do kolejnych działań i jeszcze lepszej współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu miasta i powiatu.

Co doceniono:

  •  Organizacja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,
  • Organizacja: Dnia Dziecka, Wojewódzkiej Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych, Wigilii oraz Śniadania Wielkanocnego dla osób bezdomnych (we współpracy z Caritas Diecezji Przemyskiej),
  • Otwarcie placu zabaw w ramach budżetu obywatelskiego,
  • Organizacja/współorganizacja: Mistrzostw Polski 2016 w dog trekkingu, Mikołajek na lodzie, Lata podwórkowego.

CorN2z

Nominując Samorząd Sanoka zwrócono ponadto uwagę na udzielone wsparcie finansowe organizacjom pozarządowym z terenu miasta, współudział w powołaniu klastra „Kulturalny Sanok” oraz finansową i poza finansową współpracę z podmiotami ekonomii społecznej takimi jak: zakłady pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, czy Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Sanoku.

UM Sanok

02-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)