REKLAMA
REKLAMA

Sanok liderem ekonomii społecznej!

SANOK / PODKARPACIE. Sanok z tytułem Samorządu roku 2016 wspierającego rozwój ekonomii społecznej w woj. podkarpackim. Gmina Miejska Sanok zwyciężyła w konkursie Lider ekonomii społecznej w województwie podkarpackim w kategorii Samorząd wspierający rozwój ekonomii społecznej w regionie.

Sanok w głosowaniu internetowym zdecydowanie wyprzedził Gminę Miejską Przemyśl oraz pozostałe 3 nominowane do nagrody samorządy. Organizatorem Konkursu, nad którym honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

DSC_0015-1024x680

Cel konkursu

Konkurs został skierowany do przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej z woj. podkarpackiego, jednostek samorządu terytorialnego i osób fizycznych, które aktywnie działają w obszarze szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Celem konkursu zwłaszcza w zakresie aktywności lokalnych samorządów była m.in. popularyzacja działań wspierających upowszechnianie przedsięwzięć prospołecznych, współpraca z organizacjami pozarządowymi i placówkami wsparcia oraz inicjowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami .

Burmistrz dziękuje i zapewnia…

Sanok w kategorii Samorząd wspierający był jednym z pięciu nominowanych samorządów terytorialnych. Oddano 5050 głosów z czego ponad 50% przypadło w udziale Gminie Miejskiej Sanok. Burmistrz Tadeusz Pióro wyraża swoją wdzięczność Sanoczanom, których oddane głosy przyczyniły się do otrzymanego wyróżnienia. Podkreślił jednocześnie, że docenienie przez Mieszkańców Sanoka podejmowanych w ostatnich dwóch latach przedsięwzięć w zakresie szeroko rozumianej ekonomii społecznej nobilituje do kolejnych działań i jeszcze lepszej współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu miasta i powiatu.

Co doceniono:

  •  Organizacja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,
  • Organizacja: Dnia Dziecka, Wojewódzkiej Olimpiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych, Wigilii oraz Śniadania Wielkanocnego dla osób bezdomnych (we współpracy z Caritas Diecezji Przemyskiej),
  • Otwarcie placu zabaw w ramach budżetu obywatelskiego,
  • Organizacja/współorganizacja: Mistrzostw Polski 2016 w dog trekkingu, Mikołajek na lodzie, Lata podwórkowego.

CorN2z

Nominując Samorząd Sanoka zwrócono ponadto uwagę na udzielone wsparcie finansowe organizacjom pozarządowym z terenu miasta, współudział w powołaniu klastra „Kulturalny Sanok” oraz finansową i poza finansową współpracę z podmiotami ekonomii społecznej takimi jak: zakłady pracy chronionej, warsztaty terapii zajęciowej, czy Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Sanoku.

UM Sanok

02-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)