REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Młody szachista wśród arcymistrzów! Udane partie w Londynie (ZDJĘCIA)

SANOK, LONDYN / PODKARPACIE. Zakończył się London Chess Classic Fide Open rozgrywany w Olympia Conference Centre w Londynie. Wśród uczestników tego wielkiego wydarzenia znalazł się także Maciej Czopor. Młody, utalentowany szachista zmierzył się nawet z arcymistrzem i zremisował!

W turnieju uczestniczyło 247 zawodników. Ponadto zagrało w nim 34 arcymistrzów z całego świata. Maciek rozstawiony był na liście startowej z numerem 159. Na 9 partii zdobył 4,5 pkt. Co znaczy, że pięć zremisował, dwie wygrał i dwie przegrał. To znakomity wynik, szczególnie, że większość przeciwników młodego szachisty to zawodnicy znacznie bardziej doświadczeni i figurujący na lepszych pozycjach w klasyfikacji FIDE.

unnamed (3)

Szczególnie emocjonująca była partia z arcymistrzem GM Peterem Wellssem. Młody szachista może poszczycić się remisem.

Zaraz po turnieju OPEN rozegrano London Chess Classic Super Rapidplay, w którym brało udział 475 zawodników. Turniej trwał 2 dni, rozgrywano 5 partii dziennie. Maciek w tych rozgrywkach zdobył 5,5 pkt. Ostatecznie podzielił miejsce 128-181.

Niewątpliwie były to udane występy Maćka. Chłopak po raz kolejny pokazał, że może stawać do walki z dużo lepszymi i jest w stanie walczyć nawet o zwycięstwo.

materiał nadesłany

30-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)