REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nagrody w dziedzinie kultury rozdane. Po raz pierwszy w historii nie wykorzystano pełnej puli

SANOK / PODKARPACIE. Rada Miasta Sanoka przyznała nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka”. W gronie nagrodzonych znalazł się Tomasz Mistak, Konrad Oklejewicz oraz zespól Creative Quintet. Laureatów mogło być więcej.

Rada Miasta Sanoka co roku przyznaje nagrody w dwóch kategoriach. W pierwszej grupie wyróżnienie można otrzymać za twórczość artystyczną, czyli za dokonania w zakresie literatury, sztuk wizualnych lub muzyki. Zaś w drugiej nagradzane jest upowszechnianie kultury i sztuki, co zawiera się w znaczących dokonaniach twórczych, impresaryjnych, czy organizatorskich, które służą promowaniu kultury i sztuki we wszystkich dziedzinach na terenie miasta Sanoka. Pod uwagę brane są sukcesy zarówno w minionym roku jak i w całokształcie twórczości.

Wszyscy artyści zgłoszeni do nagrody zostali nagrodzeni w pierwszej kategorii. Tomasza Mistaka uhonorowano w zakresie sztuk wizualnych, natomiast Konrada Oklejewicza oraz Creative Quintet w dziedzinie muzyki.

Warto zauważyć, że w tym roku wpłynęło tylko trzy wnioski zgłaszające kandydatów do nagród. Dwa indywidualne i jeden zbiorowy. W stosunku do lat poprzednich to o połowę mniej.

Po raz pierwszy w historii nie została wykorzystana pełna pula pieniędzy przeznaczonych na wyróżnienia dla laureatów – zaznacza radny Maciej Drwięga. – Musimy się uderzyć w piersi, że w tym roku bardzo słabo było to nagłośnione – dodaje.

Natomiast radna Wanda Kot podkreśliła, że każdy radny także może zgłosić kandydata do nagrody i należy o tym pamiętać w przyszłym roku.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe. W przypadku artystów występujących indywidualnie będzie to 3 tys. złotych, zaś zbiorowo 6 tys. złotych.

Wzorem lat ubiegłych uroczystą galę rozdania nagród zaplanowano pod koniec czerwca w Muzeum Historycznym w Sanoku.

r.karaczkowski

pao

02-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)