REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Najwięcej inwestycji w Śródmieściu, na Błoniach i Dąbrówce. Najmniej kasy dla Zatorza (WYKAZ)

SANOK / PODKARPACIE. Magistrat przygotował szczegółowe zestawienie zrealizowanych inwestycji w latach 2015-2016 w poszczególnych dzielnicach Sanoka oraz tych, które mają zostać ukończone do końca roku. Z wykazu wynika, że w tym czasie najwięcej trafi do Śródmieścia – blisko 4,5 mln zł, a najmniej do Zatorza – niecałe 550 tys. zł.

Przygotowane w urzędzie miasta zestawienie jest odpowiedzią na pytanie radnego Macieja Drwięgi, który podczas sesji zastanawiał się nad tematem podziału środków na poszczególne dzielnice.

Wykaz tyle ciekawy, co przewidywalny, bo trudno dziwić się temu, że najwięcej pieniędzy trafiło do Śródmieścia, a najmniej do niewielkiego Zatorza. Zaskoczeniem może być jedynie stosunkowo niewielka kwota wydatkowana na największą dzielnicę, czyli Wójtostwo.

Z drugiej strony, dokument może być polem do dyskusji dla zwolenników zrównoważonego rozwoju każdej części miasta.

Konkretnie. W całym 2015 roku oraz do końca bieżącego roku do dzielnic trafi:

1. Śródmieście4,4 mln zł
2. Błonie2,7 mln zł
3. Dąbrówka2,1 mln zł
4. Posada1,3 mln zł
5. Olchowce1 mln zł
6. Wójtostwo0,9 mln zł
7. Zatorze0,5 mln zł

W Śródmieściu, najbardziej kosztownymi projektami okazały się: budowa sali gimnastycznej przy G1 – 1,8 mln zł i zabezpieczenie osuwiska na skarpie miejskiej – 700 tys. zł. Na Błoniach zainwestowano w termomodernizację SP1 i MOSiRu – 1,5 mln zł oraz w dokumentację związaną z budową basenu – 450 tys. zł. Na Dąbrówce pieniądze skierowano na przebudowę dróg – 1 mln zł. Z kolei na Posadzie, mieszkańcy cieszyć się będą z przebudowy ul. Kołłątaja i kanalizacji deszczowej – 280 tys. zł oraz z projektu budowy dworca multimodalnego – 250 tys. zł. Olchowce to remonty na ul. Królowej Jadwigi i ul. Szewskiej – 270 tys. zł oraz modernizacja ul. Wyspiańskiego i kanalizacja deszczowa na ul. Zagłoby – łącznie 330 tys. zł. Na Wójtostwie, a precyzyjniej na ul. Jodłowej przebudowano drogę, zajęto się również kanalizacją deszczową, na co przeznaczono 240 tys. zł. Modernizacja dotyczyć będzie również ul. Sadowej. Tam, poprawiona zostanie nawierzchnia i chodnik – 300 tys. zł. Zatorze to głównie przebudowa ul. Jezierskiego – 220 tys. zł i ul. Głowackiego – 145 tys. zł.

To był pierwszy, projektowany przez nas budżet i staraliśmy się, aby był jak najlepszy. Przy tworzeniu planu finansowego na 2017 rok zrobimy wszystko, aby był on jeszcze bardziej zrównoważony. Nigdy jednak nie będą to identyczne kwoty. Oprócz myślenia o poszczególnych dzielnicach, musimy również patrzeć na miasto jako całość. Trzeba też pamiętać, że decyzja, które inwestycje są realizowane należy do radnych – zaznacza Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Przypomnijmy, że zasada bezwzględnej równości towarzyszyć będzie budżetowi obywatelskiemu. W ramach podziału 350 tys. zł w 2017 roku, siedem dzielnic Sanoka otrzyma taką samą kwotę, czyli 50 tys. zł.

Wkrótce przedstawimy Państwu opinie radnych na temat zaprezentowanego podziału środków z kasy miasta.

Poniżej szczegółowy wykaz inwestycji w dzielnicach w latach 2015-2016

12

foto007

Rynek w Sanoku. Foto: archiwum Esanok.pl

05-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)