REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Napadali na ludzi, bili i okradali. Grozi im do 12 lat więzienia

SANOK / PODKARPACIE. Przestępcy podejrzani o dwa rozboje trafią do tymczasowego aresztu. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Sanoku, na wniosek prokuratura oraz sanockich śledczych. Czwarty ze sprawców został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

jak informuje sanocka policja do pierwszego rozboju doszło 2 grudnia po godzinie 18 w Sanoku przy ul. Rymanowskiej. Sprawcy napadli na mężczyznę. Uderzając go powalili na ziemię, a następnie bili po całym ciele.

Przestępcy zabrali pobitemu telefon komórkowy i uciekli – mówi st. asp. Anna Oleniacz, oficer prasowy z sanockiej komendy.

Jeszcze tego samego dnia, w ten sam sposób dopuścili się drugiego rozboju. Tym razem około godziny 20. w okolicy Schodów Balowskich w Sanoku. Tutaj z kolei sprawcy zabrali ofierze pęk kluczy oraz kartkę papieru z osobistymi zapiskami.

Policjanci prowadzili czynności zmierzające do wykrycia sprawców tych czynów. W związku z tym zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Ustalili, że jednym ze nich może być mieszkaniec powiatu leskiego. Następnie wpadli na trop pozostałych trzech – precyzuje rzecznik.

111

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 17 i 21 lat oraz dwóch 19-latków. Są to mieszkańcy powiatów sanockiego i leskiego. Zatrzymani przyznali się do rozbojów. Ponadto śledczy udowodnili im popełnienie innych przestępstw, między innymi posiadanie suszu roślinnego marihuany oraz uprawę konopi indyjskich.

Sąd Rejonowy w Sanoku, na wniosek prokuratura oraz śledczych, zdecydował o zastosowaniu wobec pełnoletnich podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast 17-latek został objęty policyjnym dozorem.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

źródło: KPP Sanok

15-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)