REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowe „schetynówki”. Sprawdź, które drogi mają szanse na remont

SANOK / PODKARPACIE. Dobre wiadomości dla Sanoka, zwłaszcza dla mieszkańców Prugara-Ketlinga i Kochanowskiego. Obie ulice znalazły się na 19 pozycji listy rankingowej Wojewody Podkarpackiego. Kosztorys sanockiej inwestycji przewiduje 2.009.944,16 zł. Jest szansa, że przebudowy doczeka się także ul. Traugutta w Sanoku.

Wojewoda Podkarpacki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Już wstępna lista gwarantuje uzyskanie pieniędzy na przebudowę drogi wnioskowanej przez Sanok. Kosztorys sanockiej inwestycji to 2.009.944,16 zł., z czego 50 % dofinansowane jest przez Miasto.

ul. Bronisława Prugara-Ketlinga w dzielnicy Błonie (stan obecny)

ul. Bronisława Prugara-Ketlinga w dzielnicy Błonie (stan obecny)

 

Wniosek znalazł się na 19 pozycji spośród 64 zgłoszonych. Wnioskowane kwoty gwarantują przyznanie dofinansowania na budowę co najmniej 31 dróg w Województwie Podkarpackim. Sytuacja jeszcze się zmieni po rozstrzygnięciu przetargów, ale tylko na korzyść Sanoka, więc Sanoczanie mogą być spokojni. Gdy tylko Listę zatwierdzi Ministerstwo ruszą przetargi. Budowa sanockich dróg powinna ruszyć w przyszłym roku.

Podobna sytuacja dotyczy przebudowy powiatowej ul. Traugutta w Sanoku. Na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 wniosek Powiatu Sanockiego znajduje się również na 19 pozycji. Powiatowa lista zawiera 27 wniosków i jest szansa, że również tu po przetargach, wniosek powiatu sanockiego dotyczący ul. Traugutta znajdzie się na miejscu „biorącym”. Do wkładu własnego na budowę powiatowej drogi sanocki magistrat zadeklarował dołożyć ponad 700 tys. złotych, a całość inwestycji przewiduje się na 2.121.328,97 zł., w tym 50 % dofinansowane jest z Urzędu Wojewódzkiego.

Niezależnie od tych inwestycji miasto wciąż prowadzi remonty dróg osiedlowych z własnych środków. Pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych znacznie poprawi sytuację i z pewnością jeszcze bardziej przyspieszy poprawę infrastruktury drogowej Sanoka.

materiały nadesłane

02-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)