REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowy biegły w sprawie „afery laptopowej”

SANOK / PODKARPACIE. W sprawie tzw. „wykluczenia cyfrowego” powołano nowego biegłego z zakresu zagadnień informatycznych. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Krośnie opinii można spodziewać się na przełomie października i listopada.

Trwa śledztwo. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie, zabezpieczono również dokumenty. Został też powołany biegły z zakresu zagadnień informatycznych, który wyda opinię w tej sprawie. Możemy spodziewać się jej na przełomie października i listopada – mówi Beata Piotrowicz, prokurator Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Projekt unijny „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Sanoka” realizowany przez magistrat w latach 2011-2014 miał być idealną okazją, aby poprawić dostęp do komputera i Internetu mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Jego wartość wyniosła ponad 5,2 mln złotych z czego blisko 4,5 mln stanowiło dofinansowanie w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Z pomocy skorzystało 300 rodzin, zaś sama akcja miała funkcjonować do 2018 roku. W jej ramach przeprowadzono szkolenia z zakresu obsługi komputera i co najważniejsze, każdy otrzymał laptopa z bezpłatnym dostępem do sieci.

computer-893258_960_720

Kłopoty pojawiły się wówczas, gdy Władza Wdrażająca Programy Europejskie zdecydowała się na przeprowadzenie kontroli. Szczególna uwagę zwrócono na wymianę laptopów na nowe po trzech latach ich użytkowania. Decyzję uznano za nieprawidłową podkreślając, że sprzęt mógł zostać zmodernizowany za znacznie mniejsze kwoty.

W lutym ubiegłego roku włodarze Sanoka postanowili w tej sprawie skierować wniosek do prokuratury. W grudniu śledztwo zostało umorzone. Wówczas władza miejska złożyła zażalenie. Jednak dodatkowe czynności prokuratorskie nadal nie uzasadniały kontynuowania postępowania i akta trafiły do sądu. Ten zaś wskazał precyzyjne czynności, które muszą zostać zrealizowane przed ogłoszeniem ostatecznych wniosków.

Dopiero po uzyskaniu opinii zostanie podjęta decyzja merytoryczna w tej sprawie – kwituje Beata Piotrowicz.

26-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)