REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Promocja miasta, Bieszczadów, Karpat. Rajd przewodników na inaugurację II Zjazdu Karpackiego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. XXXIV Ogólnopolski Rajd Górski Przewodników PTTK zainaugurował II Zjazd Karpacki w Sanoku. W SDK pojawiło się 300 miłośników górskich wędrówek z całej Polski. W najbliższych dniach będą oni poznawać największe atrakcje regionu.

II Zjazd Karpacki „Karpaty – Góry Kultury” zorganizowano w Sanoku w 80. rocznicę Zjazdu Górskiego. Przez cztery dni (24-28 sierpnia) miasto będzie tętniło Karpatami, fascynowało ich unikalnym charakterem i namawiało do odwiedzenia tego zakątka Europy.

Ważną role w budowanej strategii karpackiej ma odgrywać Sanok. Dlatego też w grodzie Grzegorza pojawią się wiceminister Sportu i Turystyki Dawid Lasek oraz marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Rozwój i promocja marek karpackich ma być w przyszłości ogromną szansą dla Bieszczadów na czerpanie wymiernych zysków z turystyki.

W ramach II Zjazdu Karpackiego odbędą się konferencje naukowe, jarmark i liczne koncerty. Organizatorzy zaproszą na wystawy, prezentację kultur, rozpalenie watry karpackiej czy korowód karpackich grup regionalnych. Szczegółowy program dostępny poniżej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Drugi dzień Zjazdu Karpackiego. Nasze Góry Kultury (ZDJĘCIA)

II Zjazd Karpacki. „Karpaty – Góry Kultury” [ZOBACZ PROGRAM]

karpaty1

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: UM w Sanoku

26-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)